Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKleczew. Będzie nowa hydrofornia i wodociąg. Gmina ogłosiła przetarg

Kleczew. Będzie nowa hydrofornia i wodociąg. Gmina ogłosiła przetarg

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kleczew. Będzie nowa hydrofornia i wodociąg. Gmina ogłosiła przetarg
Kleczew

Do Wielkopola, Sławoszewka, Sławoszewa i Stóg już za kilkanaście miesięcy popłynąć może woda z nowej hydroforni. Kleczew ogłosił przetarg na jej budowę.

W ramach inwestycji rozebrany ma zostać stary budynek stacji uzdatniania wody. Zamiast niego stanie nowa hydrofornia z pomieszczeniami na cele socjalne, częścią technologiczną, pomieszczeniem pomp i chlorowni. – Dodatkowo przewiduje się wybudowanie nowego żelbetowego zbiornika retencyjnego z dojazdem utwardzonym kostką – zapowiada burmistrz Mariusz Musiałowski. Oprócz samej hydroforni wybudowany ma zostać również wodociąg w miejscowości Wielkopole o łącznej długości ponad 991 m i średnicy 125 mm.

Nowa stacja uzdatniania nie tylko poprawi parametry wody, ale również ograniczy jej zużycie. – Aż 50% wody, która z hydroforni wypływa… znika (nie odlicza się w rozliczeniach) – pisze na swoim profilu FB burmistrz Kleczewa.

Oferty w przetargu składać można do 20 kwietnia. Wykonawca będzie miał szesnaście miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację zadania.

fot. profil FB Mariusza Musiałowskiego

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole