Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKleczew. Drugi przetarg nie pomógł. Oferty na modernizację dróg znów wysokie

Kleczew. Drugi przetarg nie pomógł. Oferty na modernizację dróg znów wysokie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kleczew. Drugi przetarg nie pomógł. Oferty na modernizację dróg znów wysokie
Kleczew

Niecałe 7,5 mln zł – tyle wynoszą najniższe oferty na modernizację dróg w gminie Kleczew. Drugi przetarg nie zmienił sytuacji, propozycje przedsiębiorców wciąż są wyższe, niż kwota zakładana przez gminę.

Sześciu wykonawców zgłosiło swoje oferty na modernizację dróg w gminie Kleczew. Chodzi o dwunaście odcinków dróg gminnych o łącznej długości ponad 12,6 km (pełna lista planowanych do modernizacji odcinków tutaj). Samorząd pozyskał na ten cel ponad 4,4 mln zł z Polskiego Ładu. Dodatkowe niemal 300 tys. zł Kleczew chciał wyłożyć z własnego budżetu.

W pierwszym podejściu zgłosiła się tylko jedna chętna firma - STRABAG Sp. z o.o. Na dodatek zaoferowała kwotę znacznie wyższą, niż planowana – ponad 7,5 mln zł. Z tego powodu Kleczew przetarg powtórzył. Tym razem ofert jest więcej, ale ceny podobne. Trzy przedsiębiorstwa oferują niecałe 7,5 mln zł, pozostałe kwoty są wyższe – nawet niemal dziesięć milionów złotych.

Wykonawcę trzeba wyłonić do połowy marca, czasu nie zostało już dużo. Gmina może próbować jeszcze raz rozpisać przetarg, dołożyć pieniędzy z własnego budżetu lub zrezygnować z niektórych zadań.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole