Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPowstał nowy klub radnych. Ma działać „dla dobra gminy i jej mieszkańców”

Powstał nowy klub radnych. Ma działać „dla dobra gminy i jej mieszkańców”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Powstał nowy klub radnych. Ma działać „dla dobra gminy i jej mieszkańców”
Kleczew

Dobro Gminy – tak nazywa się nowy klub w Radzie Miejskiej w Kleczewie. Tworzy go czwórka niezrzeszonych do tej pory radnych.

We wtorek do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kleczewie wpłynęło zgłoszenie o utworzeniu nowego klubu radnych. Nazywa się Dobro Gminy.

Tworzy go czwórka niezrzeszonych do tej pory radnych, będących jednocześnie przewodniczącymi stałych komisji. W skład Dobra Gminy weszli: Jacek Pernal (Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a jednocześnie przewodniczący nowego klubu), Marek Łuczak (Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów), Wiesław Stolarski (Przewodniczący Komisji Rewizyjnej) i Jarosław Maciejewski (Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Przedsiębiorczości i Ochrony Środowiska).

Jak sama nawa klubu wskazuje, radni zrzeszeni w tym nowym klubie będą działać dla dobra gminy i jej mieszkańców – deklarują członkowie klubu Dobro Gminy.

To już drugi klub stworzony w Radzie Miejskiej w Kleczewie. Od połowy maja 2020 roku działa klub Samorządni'2018, posiadający większość w Radzie Miejskiej (ośmiu radnych). Po powstaniu klubu Dobro Gminy w składzie Rady Miejskiej pozostaje jeszcze trzech radnych niezrzeszonych.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole