Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKleczew. W gminie stanie stacja do ładowania aut elektrycznych

Kleczew. W gminie stanie stacja do ładowania aut elektrycznych

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kleczew. W gminie stanie stacja do ładowania aut elektrycznych
Kleczew

Dwa stanowiska do ładowania aut elektrycznych staną na parkingu przy ul. Strażackiej w Kleczewie. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie.

25 tys. zł dofinansowania do budowy stacji ładowania aut elektrycznych pozyskał Kleczew w konkursie Fundacji Santander Bank Polska S.A. Dwa stanowiska o mocy 11 kW każde staną na parkingu przy ul. Strażackiej. Fundacja pokryje nie tylko koszt ich budowy, ale i utrzymania przez dwa lata.

Radni podczas wtorkowej sesji pytali burmistrza, czy gmina ma w planach ewentualną rozbudowę stacji. – Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Nie chodzi to, żeby teraz wszystkie miejsca na parkingu były z dostępem do ładowania dla aut elektrycznych. Na razie nie ma zbyt wiele aut z zielonymi tablicami rejestracyjnymi. W miarę potrzeby będziemy to rozbudowywać – wyjaśnił Mariusz Musiałowski.

Przyznał też, że nie zdecydowałby się na taką inwestycję, gdyby nie zdobyte dofinansowanie. – Widzę po statystykach kolegów wójtów i burmistrzów, którzy coś takiego pobudowali, a teraz te statystyki chowają i proszą, by nikt o to nie pytał, bo się okazuje, że w trakcie roku nikt tego auta nie ładował albo było jedno ładowanie.

Kleczewska stacja będzie jedną z pierwszych w regionie. Obecnie kierowcy aut elektrycznych mogą ładować je w kilku punktach w Koninie, w Turku, Słupcy i Rychwale. Kilka stacji umiejscowionych jest też wzdłuż autostrady A2 (dane za mapą PlugShare).  

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole