Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościKobieta na wiceprzewodniczącą! Wspólny Konin chce zmian

Kobieta na wiceprzewodniczącą! Wspólny Konin chce zmian

Dodano:
Kobieta na wiceprzewodniczącą! Wspólny Konin chce zmian
Polityka

Klub Wspólny Konin chce zmian i wytypował Emilię Wasielewską na wiceprzewodniczącą Rady Miasta. Czy kobieta ma szanse zaistnieć w konińskim samorządzie?

Przewodniczący Tadeusz Wojdyński z Lewicy ma dwóch zastępców: Wiesława Steinke z PO i Zenona Chojnackiego z PiS. Wspólny Konin utworzyło wiosną zeszłego roku troje radnych: Monika Kosińska i Emilia Wasielewska, która z Nowoczesnej przeszła do ruchu Polska 2050. Obie radne opuściły tym samym Koalicję Obywatelską. Ponieważ do utworzenia klubu trzeba trojga to dołączył do nich niezależny dotąd Maciej Ostrowski. Wspólny Konin sympatyzuje z Pawłem Adamowem, zastępcą prezydenta Konina, który również zmienił barwy i z Nowoczesnej przeszedł do ruchu Szymona Hołowni. Ostatnio Polska 2050 otworzyła swoje konińskie biuro w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej Zatorze, której prezesem jest właśnie Maciej Ostrowski.

 - W poprzednich kadencjach Rady Miasta Konina było tak, że liczba wiceprzewodniczących była związana z liczbą klubów radnych – komentuje Emilia Wasielewska, przewodnicząca klubu Wspólny Konin. -  Jeżeli były cztery to z ramienia jednego powoływany i wybierany był przewodniczący, a pozostałe desygnowały wiceprzewodniczących. Jako klub Wspólny Konin wnosimy więc o zmianę uchwały nr 2 Rady Miasta Konina z dnia 21 listopada 2018 roku i ustalenie wyboru trzeciego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Konina.

Jednocześnie Wspólny Konin zgłosił Emilię Wasielewską na wiceprzewodniczącą Rady Miasta Konina. Prawdopodobnie podczas najbliższej sesji, wniosek nie będzie jeszcze procedowany. Mamy jednak nadzieję, że nie trafi do "zamrażarki". 

Fot. Archwium 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole