Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKolej Konin – Turek. PiS wymyślił, a PO powieszą? [LIST DO REDAKCJI]

Kolej Konin – Turek. PiS wymyślił, a PO powieszą? [LIST DO REDAKCJI]

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kolej Konin – Turek. PiS wymyślił, a PO powieszą? [LIST DO REDAKCJI]
Kolej

Przysłuchując się „debacie” na temat kolei Konin – Turek odnoszę wrażenie, że Platforma na własne życzenie spuściła sobie polityczny łomot i to przed samymi wyborami parlamentarnymi. A dlaczego? Już uzasadniam.

Po 1 nikt z PO – ani marszałkowie, ani poseł Nowak, ani lokalni działacze PO nie zainteresowali się tym tematem lub zlekceważyli go, jak pierwszy raz to ogłosił jako swój pomysł PiS z posłem Bartosikiem na czele.

Po 2 tak naprawdę chyba nikt nie zastanowił się nad sensownością kolei z podupadającego Konina do Turku. Jednym argumentem były przesłanki polityczne, zarówno PiS, jak i… PO. Jedni próbowali zbić na kolei kapitał polityczny (PiS), jako „zbawienie dla Turku”, a drudzy (PO) bali się temu zaprzeczyć proponując alternatywne rozwiązania, przez co doprowadzili do sytuacji, gdzie asekuranckie „działania” polityczne samorządu województwa w Poznaniu dały zielone światło do tego, trzeba przyznać głupawego pomysłu.

Po 3 brak aktywności politycznej lokalnych struktur PO doprowadził do sytuacji kryzysowej przed samymi wyborami parlamentarnymi i teraz z pomysłu posła Bartosika z PiS musi tłumaczyć się poseł Nowak z PO.

Jest to kara, za to zlekceważenie nierealnego pomysł PiS budowy kolei Konin - Turek, próba przemilczenia problemu i „zamiecenia go pod dywan” na czas po wyborach, brak własnych pomysłów i aktywności politycznej lokalnych działaczy PO zarówno w Koninie, jak i w Turku.

Czy nie najwyższy czas żeby z kolei zaczęli tłumaczyć się pomysłodawcy z posłem Bartosikiem na czele? W tym przypadku milczenie nie jest złotem. Pozostawiam to pod rozwagę politykom PO, zwłaszcza tym startującym do Sejmu, bo to oni nie pomagając protestującym mogą zapłacić cenę za pomysł PiS.

Masz ochotę zabrać głos na jakiś temat? Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami? A może coś Cię wkurzyło? Napisz maila na redakcja@portal.lm.pl. Najciekawsze listy publikujemy w portalu LM.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole