Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKoło się kręci. Zmienia się wizerunek miasta

Koło się kręci. Zmienia się wizerunek miasta

Dodano:
Koło się kręci. Zmienia się wizerunek miasta
inwestycje

Koło zmienia wizerunek. Mimo trudnych czasów, lista inwestycji się wydłuża. 

Niektóre otrzymały dofinansowanie zewnętrzne, dzięki czemu odciążąją miejski budżet. W najbliższych miesiącach zostanie oddany do użytku blok komunalny. Na jego budowę z programu Funduszu Inwestycji Lokalnych miasto otrzymało jako bezzwrotne wsparcie 1,5 mln zł. Budowa dwukondygnacyjnego obiektu z szesnastoma lokalami drozpoczęła się w ubiegłym roku. Powstaje w zabudowie śródmiejskiej. Mieskzania na parterze będą przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. 

Przy ulicy Zakładowej kończy się budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Nie będzie już uciążliwej dla mieszkańców lokalizacji w centrum miasta. Jest na to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Tam będą zbierane i magazynowane odpady komunalne z miasta, przekazywane zgodnie z hierarchią postępowania do ponownego użycia, recyklingu i odzysku oraz prowadzone będą działania towarzyszące, np. edukacyjne - powiedziałKrzysztof Witkowski, burmistrz.

W finalny etap wchodzi budowany przy Szkole Podstawowej nr 5 w Kole kompleks sportowy, czyli boisko piłkarskie o nawierzchni ze sztucznej trawy, boisko do piłki ręcznej o nawierzchni poliuretanowej, 2x do koszykówki, 2x do siatkówki oraz do tenisa. Bez dofinasowania taka inwetsycja nie leżałaby w możliwosciach miasta.  

Trwa budowa kanalizacji deszczowej na kolskiej starówce, między innymi w ul. Żelaznej. W tym roku przebudowana zostanie ul. Asnyka z włączeniem w ul. Przesmyk. – Będzie łącznikiem między ulicami Opałki i Blizna, co usprawni komunikację w tym rejonie – mówi włodarz. Przy Opałki powstanie również parking. W planach są kolejne ulice osiedlowe: Różana, Kręta i Jaśminowa.

Od dłuższego czasu, sukcesywnie rewitalizowane są ruiny zamku. Prace dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Część dokłada miasto. Miasto przymierza się do rewitalizacji Parku 600-lecie.

- Będziemy ogłaszać przetarg na dokumentację sześciu kolejnych ulic: Zakładową, Wiśniową, Czereśniową, Morelową, Miłosną i K. Wielkiego oraz remont alei w Parku im. St. Moniuszki, gdzie płytki chodnikowe są już bardzo zniszczone – mówi burmistrz. - Dodam jeszcze budowę ciepłowni geotermalnej oraz modernizacjię oczyszczalni ścieków. Nie zwalniamy tempa. Koło się kręci!

 

Koło się kręci. Zmienia się wizerunek miasta
Koło się kręci. Zmienia się wizerunek miasta
Koło się kręci. Zmienia się wizerunek miasta
Koło się kręci. Zmienia się wizerunek miasta
Czytaj więcej na temat:Koło , inwestycje
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole