Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonflikt w PiS, oświadczenie radnych i nowy ruch społeczny Roberta Popkowskiego

Konflikt w PiS, oświadczenie radnych i nowy ruch społeczny Roberta Popkowskiego

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konflikt w PiS, oświadczenie radnych i nowy ruch społeczny Roberta Popkowskiego
polityka

„Ruch społeczny powołuję tylko dlatego, żeby łączyć. Jestem bardzo daleko od tego, żeby dzielić” – mówi Robert Popkowski, który poinformował dzisiaj o utworzeniu stowarzyszenia Prawica Wschodniej Wielkopolski.

Kilka dni temu informowaliśmy o złożeniu przez Dominika Szopę i Krystiana Majewskiego wniosku do władz wojewódzkich Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o wyciągnięcie konsekwencji wobec Zofii Itman i Sławomira Lachowicza, za to, że w Radzie Miasta Konina przystąpili do klubu Konińska Prawica Wielkopolski Wschodniej, w której jest m.in. Robert Popkowski.  W piątek radni Itman i Lachowicz nie chcieli komentować sprawy. Dzisiaj przesłali do redakcji LM.pl oświadczenie, które publikujemy w całości:

Ze zdumieniem i niedowierzaniem przyjęliśmy wypowiedź panów Szopy i Majewskiego. To niesłychana i niespotykana dotąd praktyka w naszej Partii wyciągania wewnętrznych sporów i tarć na forum i zwracania się do szefa partii za pomocą Mediów. Czyżby to był jedyny sposób na zaistnienie tych panów bo nie mogą sie pochwalić większymi dokonaniami ? Czy nie prostszy byłby bezpośredni kontakt do pełnomocnika PiS na okręg koniński i Wielkopolskę , pana posła Zbigniewa Hoffmanna ? Radny Dominik Szopa zarzuca nam naruszenia regulaminu partii. Nie można się z tym zgodzić. My nie występujemy przeciwko PiS. Jesteśmy wieloletnimi członkami, w tym ja członkiem założycielem PiS, przedtem w PC i zawsze przyświeca nam troska o przyszłość partii i jej dobry wizerunek. To jest właśnie nasza odpowiedzialność za PiS i wynik do EU, że nie wyciągaliśmy do mediów przyczyn nie przystąpienia do klubu PiS i utworzenia własnego. W kampanii do Parlamentu EU wspieraliśmy naszych kandydatów. Kością niezgody jest forsowanie na siłę Krystiana Majewskiego na przewodniczącego klubu . Uważamy, że to zła decyzja, nie przynosi partii żadnych korzyści, przerasta kandydata. W polityce też trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje postępowanie... Decyzje będzie podejmować kierownictwo PiS-u i wtedy przedstawimy wszystkie powody działań, które zmuszeni byliśmy podjąć . 

Również dzisiaj Robert Popkowski poinformował, że utworzył ruch społeczny mający łączyć ludzi prawicy.

- Chociażby ostatnie wybory samorządowe pokazały, że prawica jest nieco rozbita. Nie komunikujemy się ze sobą, nasz wspólny mianownik, który jest ważny dla środowiska prawicowego w Koninie nie funkcjonuje tak jak powinien – mówi Robert Popkowski. – Powstajemy po to, żeby reprezentować naszą grupę społeczną, żebyśmy mówili jednym głosem, żebyśmy mogli spotykać się i rozmawiać na temat rozwoju naszego miasta, rozwoju politycznego, żebyśmy reprezentowali wartości prawicowe w Koninie. Tej reprezentacji mi brakowało – dodaje.

Prawica Wschodniej Wielkopolski nie jest partią polityczną. Robert Popkowski podkreśla, że zaprasza do współpracy wszystkich, w tym Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederację. Zamierza do nich skierować oficjalne zaproszenie. Pytany o sprawę radnych Itman i Lachowicza, odpowiada:

- Ruch społeczny powołuję tylko dlatego, żeby łączyć. Jestem bardzo daleko od tego, żeby dzielić. Nie chciałbym wchodzić w sprawy formalne PiS, bo to jest ich partia i oni wewnętrznie decydują o tym kogo trzeba karać, kogo wynagradzać, albo gdzie trzeba jednoczyć. Takie sprawy powinno załatwiać się wewnątrz partii. Dziwi mnie fakt, że pokazuje się, że ktoś chce prawicę dzielić. Zapraszam Dominika Szopę i Krystiana Majewskiego, żeby przystąpili do naszego ruchu. Powstajemy po to, żeby reprezentować cele i zadania, które nas jednoczą – mówi Robert Popkowski.

Stowarzyszenie zamierza przekazywać wartości patriotyczne i narodowe, a także reprezentować oraz scalać prawicowe środowiska. Aktualnie ruch społeczny Roberta Popkowskiego jest na etapie przygotowywania siedziby i budowania marki. Na razie do nowego Stowarzyszenia nie należy ani Zofia Itman, ani Sławomir Lachowicz. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole