Koniec jeżdżenia po drodze gruntowej! Pierwszy asfalt w Nowej Ciświcy


Mieszkańcy Nowej Ciświcy w gm. Grodziec długo na to czekali. W końcu oddano do użytku blisko kilometr drogi asfaltowej. – Dostęp do niej, ze swojej posesji, ma dzisiaj 99 procent gospodarstw – podkreśla wójt Mariusz Woźniak.
Inwestycja pochłonęła blisko 1,5 mln zł. Ponad 716 tys. zł pochodziło z dofinansowania samorządu województwa wielkopolskiego. Dzięki temu możliwe było przebudowanie drogi gruntowej.
- Niezmiernie miło mi poinformować, że po wielu latach oczekiwań mieszkańcy Nowej Ciświcy doczekali się w końcu drogi asfaltowej – zakomunikował w mediach społecznościowych wójt Mariusz Woźniak.
W trakcie prac wykonano drogę z nawierzchnią bitumiczną o długości niespełna kilometra i szerokości 4,5 metra z poboczami, ale także wymieniono przepust pod drogą i zamontowano bariery ochronne. Niedługo w Nowej Ciświcy ma stanąć również nowy przystanek autobusowy.
fot. UG Grodziec
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś ten artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.