Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKoniec remontu chirurgii w Turku. Oddział wraca do normalnej pracy

Koniec remontu chirurgii w Turku. Oddział wraca do normalnej pracy

Dodano: , Żródło: LM.pl
Koniec remontu chirurgii w Turku. Oddział wraca do normalnej pracy
zdrowie

fot. Starostwo Powiatowe w Turku

Chirurgia w Powiatowym Szpitalu w Turku działa znowu w pełnym zakresie. Zakończył się remont oddziału, a – jak poinformował dyrektor Jacek Sawicki – do placówki dołączyli nowi lekarze.

Miesiąc temu oddział chirurgii został zalany z powodu problemów z instalacją kanalizacyjną w stacji dializ, która znajduje się nad oddziałem. Jej operator – firma DaVita – zaprzeczył, że doszło u nich do jakiejkolwiek awarii czy zalania. Mimo to firma przysłała ekipę remontową i – jak informował portal LM.pl – starosta Jan Smak pokrył koszty prac.

W trakcie prac na oddziale przyjmowano tylko lżejsze przypadki, a pacjenci wymagający poważniejszych zabiegów trafiali do szpitali w Koninie i Kole. Teraz szpital w Turku na swojej stronie zamieścił komunikat o zakończeniu remontu, powrocie do całodobowego działania w pełnym zakresie świadczonych usług oraz wzmocnieniu zespołu.

– Do placówki dołączyli nowi lekarze chirurdzy, a prowadzenia oddziału podjęła się spółka medyczna skupiająca wielu świetnych specjalistów w zakresie chirurgii. Ich wiedza i praktyka kliniczna to gwarancja wysokiej jakości usług, a także szansa na rozwój nowych świadczeń, działań profilaktycznych oraz szkoleń dla lekarzy – czytamy w komunikacie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole