Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonin. Biskup włocławski poprowadzi tegoroczną procesję Bożego Ciała

Konin. Biskup włocławski poprowadzi tegoroczną procesję Bożego Ciała

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Biskup włocławski poprowadzi tegoroczną procesję Bożego Ciała
Kościół

Dwie procesje Bożego Ciała przejdą tradycyjnie ulicami Konina. Jedną z nich poprowadzi biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

Najbardziej liczną procesją od lat jest ta wiodąca ulicami nowej części miasta. Podobnie, jak w poprzednich latach rozpocznie się mszą świętą o godz. 10.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Tym razem przewodniczyć jej będzie biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Procesja przejdzie od kościoła Al. 1 Maja, ul. Wyszyńskiego i ul. Popiełuszki do kościoła św. Wojciecha. Ołtarze postawione zostaną przy ZS im. Mikołaja Kopernika w Koninie, przy hali Rondo, przy amfiteatrze oraz obok kościoła św. Wociecha.

Mieszkańcy Konina będą mogli wziąć też udział w procesji organizowanej w starej części miasta. Rozpocznie się ona mszą świętą w kościele pw. św. Marii Magdaleny o godz. 11.00. Następnie procesja przejdzie ul. Kolską i 3 Maja do kościoła pw. św. Bartłomieja. Ołtarze zlokalizowane będą przy Szkole Podstawowej nr 1, przy siedzibie OSP Starówka, przy budynku Cechu Rzemiosł Różnych oraz kościele św. Bartłomieja.

Boże Ciało to potoczna nazwa Uroczystości Najświętszego Serca i Krwi Chrystusa. W Kościele katolickim jest to święto ku czci Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjną jego częścią są procesje ulicami miast, podczas których przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole