Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKurs Shiba Inu: Kiedy i jak kupić SHIB w Polsce?

Kurs Shiba Inu: Kiedy i jak kupić SHIB w Polsce?

Materiał promocyjny

Dodano:
Kurs Shiba Inu: Kiedy i jak kupić SHIB w Polsce?
Materiał promocyjny

Czy shiba inu ma szansę się rozwijać? W przypadku kryptowalut wszystko jest możliwe.

Memecoin shiba inu ma wielu fanów, dzięki którym stała się jedną z najpopularniejszych kryptowalut na świecie.

Krytycy nazwali shiba inu praktycznie bezużytecznym coinem. Z drugiej strony, SHIB ma ogromne grono zwolenników, którzy uwielbiają udostępniać informacje o tokenie w mediach społecznościowych. Memecoin był jedną z najbardziej udanych inwestycji 2021 roku.

Czy shiba inu, ma szansę się rozwijać? W przypadku kryptowalut wszystko jest możliwe.

Czym jest moneta Shiba Inu?

Shiba Inu to kryptowalutowy token meme uruchomiony przez anonimowego założyciela o imieniu Ryoshi. Podobnie jak dogecoin (DOGE 5,16%), jest oparty na memie Doge, który przedstawia psa Shiba Inu. Nazywa siebie nawet "zabójcą dogecoina".

Biała księga (określana jako "woofpaper") shiba inu opisuje ją jako projekt kryptowalutowy oparty na społeczności. Oznacza to, że zdecentralizowana społeczność shiba inu, znana jako "ShibArmy", jest odpowiedzialna za kryptowalutę i jej rozwój.

Istnieją inne kryptowaluty prowadzone przez zdecentralizowane społeczności. Nawet jeśli biała księga Shiba Inu przedstawia ją jako rewolucyjny pomysł, nie różni się od tego, co przygotowały inne projekty.

Shiba Inu był znany jako alternatywa dla dogecoina. Jednak ma kluczową różnicę. Shiba Inu jest zbudowana na blockchainie Ethereum (ETH 6,29%), więc może uruchamiać inteligentne kontrakty. Poprzez inteligentne kontrakty, shiba inu może współpracować ze zdecentralizowanymi aplikacjami. Dogecoin nie ma tej zdolności, co czyni go znacznie bardziej ograniczonym pod względem tego, co może zrobić.

Krótka historia Shiba Inu

Shiba Inu został stworzony w sierpniu 2020 roku z początkową całkowitą podażą 1 kwadryliona tokenów. Pierwszy duży moment w historii shiba inu nastąpił w maju 2021 roku, kiedy jego założyciel wysłał połowę podaży do współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Powszechnie uważano, że to chwyt reklamowy.

Buterin zakończył się przekazaniem 10% tokenów i spaleniem (zniszczeniem) pozostałych 90%. Z tego powodu shiba inu ma obecnie podaż około 549 bilionów tokenów.

Shiba Inu uruchomił własną zdecentralizowaną giełdę, ShibaSwap, w lipcu 2021 roku. W listopadzie nawiązał współpracę z Davidem Folkiem (wcześniej wiceprezesem ds. Technologii w Activision) w celu opracowania projektu gier kryptowalutowych.

Zastosowanie shiba inu

Shiba Inu został zaprojektowany jako waluta cyfrowa. Od tego czasu uruchomił zdecentralizowaną giełdę kryptowalutową, próbując zbudować ekosystem Shiba Inu. 

Oto bliższe spojrzenie na obecne zastosowania shiba inu.

Cyfrowa waluta

Shiba Inu może być wykorzystywany do płatności cyfrowych peer-to-peer lub jako metoda płatności z firmami, które ją akceptują. Nie oferuje jednak żadnej przewagi konkurencyjnej nad innymi kryptowalutami w tym zakresie i nie jest powszechnie akceptowana jako metoda płatności.

Na początku 2022 roku ponad 600 firm akceptowało Shiba Inu. Dla porównania, w tym samym czasie ponad 7 500 przedsiębiorstw akceptowało lidera rynku Bitcoin (BTC 11,26%).

Zdecentralizowana giełda kryptowalutowa

W lipcu 2021 roku zespół Shiba Inu uruchomił zdecentralizowaną wymianę kryptowalut (DEX), ShibaSwap. DEX to giełdy kryptowalut, które nie mają centralnego organu zarządzającego. Są częścią czegoś znanego jako zdecentralizowane finanse (DeFi) -- tradycyjne usługi finansowe, które nie wymagają banków lub innych instytucji finansowych.

ShibaSwap i inne DEX-y pozwalają inwestorom na wymianę jednej kryptowaluty na inną bezpośrednio z ich portfeli blockchain bez konieczności rejestracji konta lub podawania jakichkolwiek danych osobowych. Ponieważ ShibaSwap jest zbudowany na blockchainie Ethereum, oferuje handel między tokenami ERC-20, czyli tokenami zbudowanymi na tym konkretnym blockchainie.

Istnieją dwa tokeny zaprojektowane specjalnie do pracy z ShibaSwap:

  • Bone ShibaSwap (CRYPTO:BONE) to token zarządzający ShibaSwap. Posiadacze mogą proponować i głosować nad zmianami w ShibaSwap. BONE jest również używany do stakowania kryptowalut, ponieważ posiadacze mogą go stakować, aby zarobić więcej;
  • Doge Killer (LEASH 3,45%) to token, który pierwotnie został stworzony do śledzenia ceny Dogecoina w stosunku 1:1000. Nie robi już tego i jest teraz używany jako magazyn wartości dla inwestorów ShibaSwap.

NFT

ShibaSwap oferuje również rynek dla tokenów NFT. Jego NFT są nazywane Shiboshis. To pikselowane kreskówki z psami Shiba Inu, z których każdy ma swoje własne unikalne cechy. Ponadto zespół Shiba Inu opracowuje grę Shiboshi, która będzie wykorzystywać te postacie.

Czy kryptowaluta to dobra inwestycja?

Inwestowanie w wirtualne waluty przyniosło niektórym oszałamiające zyski, ale dziedzina ta nadal wiąże się z wysokim ryzykiem.

Jak kupić Shiba Inu

Jak kupić Shiba Inu (SHIB)? Zrobisz to na kilku najlepszych giełdach kryptowalut. 

Shiba Inu może być używany jako waluta, ale ponieważ jest zbudowany na Ethereum, często ma powolne czasy przetwarzania i wysokie opłaty. Inne kryptowaluty, takie jak Solana (SOL 5,25%), oferują znacznie szybsze, tańsze transakcje.

Sukces memecoinów rzadko trwa długo. Czy shiba inu najlepsze dni ma już za sobą?

Kurs Shiba Inu: Kiedy i jak kupić SHIB w Polsce?
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole