Skocz do zawartości
LM.plWiadomościLekarze PPOZ liczą na dialog z nowym wiceministrem zdrowia

Lekarze PPOZ liczą na dialog z nowym wiceministrem zdrowia

Dodano:
Lekarze PPOZ liczą na dialog z nowym wiceministrem zdrowia

Powołanie wiceministra zdrowia jest zdaniem lekarzy Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, światełkiem w tunelu. - Liczymy, że dzięki jego wiedzy oraz doświadczeniu uda się wypracować kompromis, tak potrzebny wszystkim Polakom – mówi Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Brak kadr, zasobów, kierunków rozwoju i ogólny chaos. Tak protestujący medycy określają stan służby zdrowia w Polsce.

– Od lat apelujemy do rządzących o wprowadzenie systemowych zmian w polskiej ochronie zdrowia, która w tej chwili znalazła się na skraju przepaści. Zamykanie kolejnych przychodni, oddziałów, w związku z brakiem kadr – to się już dzieje! Pogłębiające się problemy z brakiem dostępności do leczenia, a także niedoszacowanie kosztów pracy medyków, stawia zarówno ich, jak i pacjentów w coraz trudniejszej sytuacji. Gratulując nowemu Wiceministrowi Piotrowi Bromberowi, liczymy na jego fachowość, profesjonalizm, chęć współpracy oraz rozmów. W ochronie zdrowia nie ma miejsca na złe emocje. Spokojem i dialogiem z pewnością uda się wypracować kompromis – podkreśla Bożena Janicka.

Piotr Bromber, przed powołaniem na stanowisko podsekretarza w Ministerstwie Zdrowia pełnił funkcję prezesa lubuskiego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego zadaniem w Ministerstwie Zdrowia ma być rozwój i kształcenie nowych kadr, budowanie odpowiednich zasobów, które w obecnym systemie są deficytowe, ale przede wszystkim dialog i odbudowanie zaufania zarówno wśród medyków, jak i pacjentów.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole