Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKlimatyczny festyn w skansenie. Święto Jana, wianki i historia Gosława

Klimatyczny festyn w skansenie. Święto Jana, wianki i historia Gosława

Dodano:
Klimatyczny festyn w skansenie. Święto Jana, wianki i historia Gosława
Muzeum

Wianki na „Święcie Jana, święcie Janki” i nie tylko. Początek lata na ludowo w Muzeum Okręgowym w Koninie.

Impreza odbyła się w malowniczym skansenie etnograficznym, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji. Zorganizowano tam warsztaty tworzenia pięknych kwiatów z krepiny, malowania toreb, tworzenia zakładek do książek z kwiatów oraz warsztaty tworzenia wianków. Ponadto, na terenie skansenu odbyła się gra terenowa, kiermasz, a także smaczny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kraśnicy.

Na festyn przybyli także cykliści, którzy uczestniczyli w rajdzie „Śladami słonia leśnego”. Rajd rozpoczął się przy Wieży Ciśnień w Koninie, a jego uczestnicy mieli okazję poznać historię muzealnego słonia – Gosława. W tym roku obchodzimy 40-lecie odnalezienia jego kości podczas prac odkrywkowych w Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” na terenie odkrywki „Jóźwin”. O słoniu opowiadała na trasie kustoszka Działu Geologiczno-Przyrodniczego MOK, Dagmara Frydrychowicz.

Dla najmłodszych przygotowano także zajęcia w spichlerzu, podczas których dzieci mogły tworzyć słoniowe maskotki. Pluszowe cudeńka, które powstaną w ramach zajęć, czeka jeszcze konkurs i wystawa. Warsztaty są częścią większego projektu „W pogoni za słoniem”.

To wydarzenie było doskonałym początkiem wakacji, pełnym tradycji, zabawy i edukacji.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole