Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościLicheń. Odpust Wniebowzięcia NMP i towarzyszące temu wydarzenia

Licheń. Odpust Wniebowzięcia NMP i towarzyszące temu wydarzenia

Dodano:
Licheń. Odpust Wniebowzięcia NMP i towarzyszące temu wydarzenia
sanktuarium maryjne

Błogosławieństwo małżeństw, festiwal organowy i odpust. W długi weekend w licheńskim sanktuarium sporo się dzieje.

Dzisiaj o godz. 12:00 odprawiona zostanie msza święta za małżeństwa pragnące potomstwa. Jak zapewniają gospodarze licheńskiego sanktuarium: „W licheńskiej Księdze Łask mamy wiele świadectw małżeństw, które tutaj wyprosiły dar potomstwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy z małżeństwami także ich krewnych i przyjaciół”. O godz. 14.30 natomiast w bazylice odbędzie się kolejny koncert IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Basilica sonans”. Wykonawcą koncertu będzie Marek Fronc, laureat międzynarodowych konkursów organowych, który jako solista i kameralista koncertował w ramach festiwali muzycznych w Polsce oraz w Niemczech, Danii, Hiszpanii, na Ukrainie i na Węgrzech. Podczas koncertu artysta zaprezentuje m. in. Nicolasa de Grigny, Mieczysława Surzyńskiego, Louisa Vierne’a czy Ferenca Liszta.

W niedzielę rozpocznie się uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17:00 odprawione zostaną nieszpory przy ołtarzu koronacyjnym, obok kościoła św. Doroty. Po nich, msza święta z procesją eucharystyczną. O godz. 20:15 w bazylice zaplanowano koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Barbary Kaczor. Po nim, o godz. 21:00 Apel Maryjny z procesją ze światłami.

Poniedziałek, 15 sierpnia to także 55. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej oraz 102. rocznica „Cudu nad Wisłą”. Głównej Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 12:00 będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski, ordynariusz włocławski. Modlitwie pielgrzymów podczas uroczystej liturgii towarzyszyć będą Chór Stabat Mater pod dyrekcją Jacka Hyżnego oraz Sanktuaryjny Kwintet Dęty. Zakończenie odpustu II Nieszporami odbędzie się o godz. 17:00 w bazylice.

W wakacyjne soboty i niedziele do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu kursują autobusy MZK Konin. Godziny odjazdu z przystanku Konin Dworzec PKP kierunek Licheń: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00. Godziny odjazdu z przystanku Licheń Dom Pielgrzyma Betlejem kierunek Konin: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00.

Licheń. Odpust Wniebowzięcia NMP i towarzyszące temu wydarzenia
Licheń. Odpust Wniebowzięcia NMP i towarzyszące temu wydarzenia
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole