Skocz do zawartości
LM.plWiadomościLicheń. Świat potrzebuje świętych matek

Licheń. Świat potrzebuje świętych matek

Dodano:
Licheń. Świat potrzebuje świętych matek

W licheńskim sanktuarium maryjnym obchodzono Dzień Matki.

- Chcemy ogarnąć naszą modlitwą i życzliwością wszystkie matki. Matczyne serce jest przestrzenią miłości i pokoju. To miłość absolutnie bezwarunkowa – mówił ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium. - Dzięki temu człowiek może wejść na ścieżkę bezinteresownej miłości. Miłość matki jest pełna poświęcenia. Ona daje całą siebie dziecku. Jest odblaskiem Bożej, darmowej i całkowitej miłości.

Ks. Kumala zwrócił także uwagę na wymowny obraz matek uciekających z Ukrainy, by chronić swoje dzieci. - Pokazuje nam to, kim jest matka, jakie jest jej powołanie – by przyjąć, chronić, wychowywać, troszczyć się. Matka kocha i to jest najważniejszym jej zadaniem. Trzeba nam z wdzięcznością popatrzeć na nasze matki, podziękować im za miłość pełną poświęcenia, za trud, obecność. By ustały wojny potrzeba świętych matek, które żyją miłością i mają w sercu pokój – mówił ks. Kumala.

Modlono się za matki, które utraciły dzieci, które wychowują samotnie, mają adoptowane potomstwo, a także kobiety, które odrzuciły macierzyńskie powołanie czy cierpiące z powodu prześladowania i przemocy.

W najbliższą niedzielę po mszy o godz. 12.00 w bazylice odbędzie się błogosławieństwo rodziców z maluchami, na które przed świątynią będzie czekała niespodzianka z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

 

 

Przeczytaj również:Rocznica beatyfikacji
Czytaj więcej na temat:Liccheń , sanktuarium maryjne , dzień matki
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole