Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMasz dość fetoru w gminie Krzymów? Zgłoś to przez e-mail

Masz dość fetoru w gminie Krzymów? Zgłoś to przez e-mail

Dodano:
Masz dość fetoru w gminie Krzymów? Zgłoś to przez e-mail
Brzeźno

Mieszkańcy Brzeźna, Brzezińskich Holendrów i okolic w gminie Krzymów mogą teraz zgłaszać problemy związane z nieprzyjemnymi zapachami za pośrednictwem nowo uruchomionego adresu e-mail: zglaszam@eneris.pl.

To inicjatywa podjęta przez zakład przetwarzający nienadającą się do spożycia żywność, mająca na celu poprawę jakości życia mieszkańców po ich licznych zgłoszeniach. 

Spotkanie z firmą

Na początku lipca (4 lipca) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami grupy Eneris, która od kwietnia bieżącego roku jest właścicielem zakładu. Mieszkańcy zgłaszali na nim liczne problemy, w tym brzydki zapach oraz niewłaściwe składowanie odpadów na wolnym powietrzu. Wskazywali, że odpady te są źródłem fetoru i przyciągają zwierzęta, głównie ptaki. Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę na niepokojące zjawisko pojawiania się czerwonej cieczy w pobliskim rowie melioracyjnym, co budziło dodatkowe obawy.

Podjęte działania

Przedstawiciele firmy tłumaczyli, że źródłem smrodu była awaria turboseparatora, który był naprawiany. Z powodu nadmiaru odpadów, które musieli odbierać od sklepów, tymczasowo składowali je na zewnątrz, ale obiecali, że teren zostanie uprzątnięty do 9 lipca. Janusz Kamiński, rzecznik prasowy grupy Eneris, poinformował również, że firma uruchomiła tak zwaną barierę odorową – urządzenie rozpylające specjalny preparat chemiczny, który wiąże cząsteczki brzydkiego zapachu i powoduje ich opadanie na teren zakładu.

Można zgłaszać

W odpowiedzi na prośby mieszkańców i zgodnie z obietnicą złożoną podczas spotkania, firma Eneris uruchomiła adres e-mail: zglaszam@eneris.pl. Mieszkańcy mogą tam zgłaszać wszelkie problemy odorowe. Na 22 lipca przewidziane jest kolejne spotkanie społeczne, aby sprawdzić efekty interwencji.

Fot. Gmina Krzymów 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole