Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMiasto przejmie budynek po byłym hotelu Central. Może jeszcze w tym roku

Miasto przejmie budynek po byłym hotelu Central. Może jeszcze w tym roku

Dodano:
Miasto przejmie budynek po byłym hotelu Central. Może jeszcze w tym roku

Rada Miasta Konina podjęła decyzję o nabyciu przez miasto budynku po byłym hotelu Central. – Chciałbym, by ten akt notarialny był jeszcze w tym roku – mówił Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

Jak informowaliśmy w poniedziałek władze Konina zamierzają dokonać zamiany nieruchomości z grupą Boryszew SA, byłym właścicielem huty. W ramach tej zamiany miasto nabyłoby działki w Malińcu, budynek po byłym hotelu Central oraz dopłatę w wysokości do miliona złotych, a grupa Boryszew SA – działki na terenach inwestycyjnych na Międzylesiu. Wymiana pozwoliłaby uporządkować sytuację właścicielską wszystkich tych nieruchomości.

W środę radni zezwolili na przeprowadzenie tej transakcji przez władze Konina. 20 radnych było za, wstrzymał się jedynie Jacek Kubiak z PiS (nieobecni byli Tadeusz Piguła z Lewicy oraz Maciej Ostrowski ze Wspólnego Konina). Jak informował Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina, przed podpisaniem umów zlecone zostaną do wykonania operaty szacunkowe i wyceny. – Chciałbym, by ten akt notarialny był jeszcze w tym roku – deklarował.

Po przejęciu budynku po hotelu Central miasto ma zamiar nadal próbować go sprzedać, a jednocześnie, gdyby te działania nie przyniosły rezultatu, organizować w nim funkcje społeczne, np. dom seniora, czy Centrum Zdrowia Psychicznego. Na ten drugi cel Konin próbuje pozyskać dofinansowanie z WRPO.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole