Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMieszkańcy stworzą audioprzewodnik. Dziesięć opowieści o miejscowości

Mieszkańcy stworzą audioprzewodnik. Dziesięć opowieści o miejscowości

Dodano: , Żródło: LM.pl
Mieszkańcy stworzą audioprzewodnik. Dziesięć opowieści o miejscowości
Powidz

Historia budowy kościoła św. Mikołaja, a może legenda o Diable na Mytlywku – dziesięć opowieści złoży się na audioprzewodnik o Powidzu. Stworzą go sami mieszkańcy wraz ze stowarzyszeniem „Powidz, że jest fajnie”.

W audioprzewodniku znajdzie się dziesięć opowieści o dziesięciu lokalizacjach w Powidzu. Których? O tym zdecydują już uczestnicy projektu realizowanego przez stowarzyszenie „Powidz, że jest fajnie”. Nie tylko wskażą historie do powiedzenia, ale również wezmą udział w warsztatach m.in. z emisji głosu, przygotują scenariusze każdego odcinka i użyczą głosu wybranym postaciom. Audioprzewodnik powstanie w profesjonalnym studiu nagrań. Następnie w Powidzu umieszczone zostaną kody QR. Turyści będą mogli je zeskanować smartfonem, a następnie wysłuchać nagrań.

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że wspólnie z mieszkańcami naszej gminy stworzymy wyjątkowy w skali regionu audioprzewodnik – opowiada prezeska stowarzyszenia „Powidz, że jest fajnie” Monika Andrzejewska. – Sami jesteśmy ciekawi, które z miejsc uczestnicy projektu wskażą do przekucia w opowiadania i finalnie trafią do powidzkiego słuchowiska: może będzie to budowa kościoła pw. św. Mikołaja i np. rozmowa ówczesnego proboszcza z mieszkańcami parafii, być może ożyje legenda o Diable na Mytlywku, którego będzie szansa usłyszeć? Sama struktura projektu łączy pogłębianie wiedzy o miejscach historycznych, znanych z miejscowych legend czy istotnych przyrodniczo i na bazie zdobytych informacji przygotowanie scenariuszy do poszczególnych odcinków słuchowiska, które w skali gminy przyjmie funkcję audioprzewodnika.

Projekt dofinansowany został w Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Pierwsze spotkanie, podczas którego uczestnicy zapoznają się z dokładnym przebiegiem projektu, odbędzie się 8 września (piątek) o godzinie 18.00 w Domu Kultury. – Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym projekcie, cyklicznie będziemy przekazywać informacje o poszczególnych modułach – dodaje Monika Andrzejewska.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole