Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMinister przeciw przedłużeniu umowy Damianowi Kruczkowskiemu

Minister przeciw przedłużeniu umowy Damianowi Kruczkowskiemu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Minister przeciw przedłużeniu umowy Damianowi Kruczkowskiemu
mbp w koninie

Dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Urbanowskiej w Koninie kończy się w tym roku trzyletnia kadencja. Prezydent w sprawie przedłużenia umowy szefowi książnicy, skierował pismo do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ten zalecił konkurs.

Damian Kruczkowski został dyrektorem konińskiej biblioteki w 2019 roku. Objął stanowisko po wygranym konkursie. Obowiązki powierzono mu na trzy lata. W związku z kończącą się kadencją, prezydent zwrócił się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przedłużenie umowy Kruczkowskiemu. Jednak nie takiej odpowiedzi się chyba spodziewał.

W mojej ocenie wyłonienie kandydata na dyrektora MBP powinno odbyć się na podstawie procedury konkursowej. Jest ona podstawową i najwłaściwszą formą wyboru dyrektora samorządowej instytucji kultury – napisał minister.

Oznacza to, że konkurs na stanowisko dyrektora MBP będzie się musiał odbyć.

– To nie jest dla mnie zaskoczenie. Minister ma prawo podjąć taką decyzję, my mamy prawo zapytać ministra co myśli w tej sprawie. Jeśli myśli, że trzeba zrobić konkurs to go zrobimy – mówi Witold Nowak, wiceprezydent Konina. -  To dla mnie decyzja trochę formalna, czy stoi za tym polityka? Nawet się nie chcę zastanawiać. Uważam, że jeśli trzeba zrobić konkurs to go zrobimy. Będzie powołana komisja, która będzie oceniać koncepcje na kolejne lata przedstawione przez tego dyrektora, bo z tego co wiem to wystartuje w konkursie, ale też innych kandydatów i wybierze najlepszego – dodaje.

Zastępca prezydenta do spraw społecznych podkreśla, że zarzuty jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej tak samo intensywnie jak pochwały dotyczące pracy dyrektora Damiana Kruczkowskiego. Witold Nowak odniósł się również do słów radnego Tomasza Andrzeja Nowaka, który podczas wczorajszej komisji powiedział, że prosił Damiana Kruczkowskiego o pisemne odniesienie się do zarzutów radnego Majewskiego.

– Niczego od pana dyrektora nie dostałem. Żeby zachować przyzwoitość i procedurę, osobiście zaproszę dyrektora na następne posiedzenie – mówił radny Tomasz Andrzej Nowak.

– Chciałbym sprostować, że zapytałem pana przewodniczącego na jakie pismo nie zareagował pan dyrektor Kruczkowski. Okazało się, że przewodniczący Nowak nie wysłał żadnego pisma do dyrektora Kruczkowskiego. Nie było więc odpowiedzi, bo nie było pytania – skomentował dzisiaj Witold Nowak.

Konkurs na dyrektora MBP odbędzie się jesienią.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole