Skocz do zawartości
LM.plWiadomościModernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł

Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł

Dodano: , Żródło: LM.pl
Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
gmina grodziec

Ponad 3,5 mln zł to wartość inwestycji, które w ostatnim czasie prowadzone są w gminie Grodziec.

Samorząd gminny jest w trakcie modernizacji kolejnej strażnicy. Po budynkach OSP w Grodźcu, Wielołęce i Lipicach gruntowny remont i rozbudowa siedziby OSP w Lądku. Zakres prac jest szeroki: od robót ziemnych, przez prace budowlane i wykończeniowe, po zagospodarowanie terenu wokół remizy. Rozbudowa dotyczyć będzie części garażowej, a całość dopełni montaż paneli fotowoltaicznych. Całkowita wartość inwestycji to ponad 600 tys. zł, z czego 400 tys. zł gmina Grodziec pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego samego funduszu sfinansowane zostały roboty w miejscowości Biała. Tam, przebudowywana jest droga gminna i budowane odwodnienie na odcinku 220,55 m, a także wykonywane są opaski utwardzone z obu stron jezdni z kostki betonowej. Wartość tej inwestycji to ponad 500 tys. zł.

Dzięki dofinansowaniu z województwa wielkopolskiego na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych możliwe było rozpoczęcie prac polegających na przebudowie drogi w miejscowości Mokre. Jeszcze w tym roku powstanie tam droga z nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z tłucznia kamiennego o długości 800 m. Będzie to ostatni etap budowy odcinka o długości 3 km, który połączy asfaltem miejscowości: Lipice, Nowa Huta, Junno, Stara Huta, Stary Borowiec i Mokre. Tegoroczne prace drogowe to koszt ponad 580 tys. zł, natomiast całkowita wartość inwestycji to blisko 1,5 mln zł. Zakończenie wszystkich robót planuje się na koniec listopada.

- To wszystko, co dzieje się na terenie naszej gminy to rezultat nie tylko osobistego zapału do rozwoju gminy, ale przede wszystkim sprawna praca urzędu i fakt współpracy z osobami i podmiotami, którym los naszej gminy leży na sercu. Za to też tym wszystkim cichym bohaterom serdecznie z tego miejsca dziękuję w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców gminy – mówi wójt Mariusz Woźniak.

Na terenie gminy Grodziec realizowane są też inwestycje we współpracy z powiatem konińskim. To zakończona przebudowa drogi powiatowej w Starej Ciświcy (koszt to ponad 500 tys. zł), a także będące w trakcie prac drogi w Łagiewnikach (koszt całkowity budowy chodnika z odwodnieniem wyceniony na ponad 820 tys. zł) i Lipicach (budowa chodnika o wartości blisko 650 tys. zł).

 

fot. grodziec.pl

Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
Modernizacje strażnic i przebudowy dróg. Inwestycje na ponad 3,5 mln zł
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole