Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMOK. Wydarzenia roku w konińskim muzeum

MOK. Wydarzenia roku w konińskim muzeum

Trzy inicjatywy Muzeum Okręgowego w Koninie z wyróżnieniem.

Dodano:
MOK. Wydarzenia roku w konińskim muzeum
Gratulacje

Trzy inicjatywy Muzeum Okręgowego w Koninie z wyróżnieniem.

Zostały dostrzeżone w konkursie na wydarzenie muzealne roku w Wielkopolsce "Izabella" 2021. Trzecią nagrodę w kategorii "Działalność naukowa i wydawnicza" zdobyła publikacja "Szlakiem partii Kazimierza Mielęckiego 1863", a wyróżnienia w kategoriach "Działalność wystawiennicza" i "Działalność edukacyjna" uzyskały odpowiednio "Radia naszych dziadków" oraz projekt "Kartki z pamiętnika Karoliny Kamockiej"

W Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie spotkali się wielkopolscy muzealnicy, laureaci XX konkursu na wydarzenie muzealne w Wielkopolsce Izabella 2021. Nagradzana jest działalność wystawiennicza, wydawnicza, edukacyjna, naukowa, promocyjna i konserwatorska. Nagrody otrzymało w tym roku 26 placówek. Kapituła przyznała również nagrody specjalne za wybitny wkład w rozwój muzealnictwa wielkopolskiego. 

- To zawsze ważny dzień w naszym kalendarzu, ponieważ daje nam możliwość przeglądu tego, co istotnego działo się w wielkopolskim muzealnictwie. Cieszę się, że spotykamy się w Antoninie, tym niezwykle klimatycznym miejscu związanym z rodziną Radziwiłłów i naszym wybitnym kompozytorem Fryderykiem Chopinem. Wielkopolska ma tych miejsc kilka, powinniśmy się chwalić wszystkimi, które mają ślad chopinowski. To polska marka na skalę globalną – powiedział marszałek Marek Woźniak podczas rozdania nagród.

Podkreślił, że samorząd województwa wielkopolskiego stara się utrzymywać wysoki wskaźnik dotacji przeznaczonych na kulturę.  - Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to poziom, który by nas w pełni zadowalał, ale kołderka finansowa staje się coraz krótsza. Mamy jednak determinacje i wolę, by wspierać kulturę, bo warto w nią inwestować – zaznaczył.

Izabella jest wyrazem uznania dla najważniejszych wydarzeń muzealnych roku w Wielkopolsce oraz ich twórców. Przyznawana w kilku kategoriach: działalność wystawiennicza, działalność edukacyjna, działalność naukowa i wydawnicza, działalność promocyjna i popularyzatorska oraz opieka nad dziedzictwem kultury, konserwacje, inwestycje.

MOK. Wydarzenia roku w konińskim muzeum
MOK. Wydarzenia roku w konińskim muzeum
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole