Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMost na Trasie Warszawskiej do zamknięcia? Miasto znowu stara się o pieniądze

Most na Trasie Warszawskiej do zamknięcia? Miasto znowu stara się o pieniądze

Dodano:
Most na Trasie Warszawskiej do zamknięcia? Miasto znowu stara się o pieniądze
komunikacja

Po raz trzeci miasto stara się pozyskać rządowe pieniądze na przebudowę mostu na Trasie Warszawskiej. – Bez wsparcia z zewnątrz nie będziemy w stanie wykonać tych prac – podkreśla prezydent Piotr Korytkowski.

Remontu wymaga cała Trasa Warszawska, ale koszt takiego przedsięwzięcia na koniec 2021 roku szacowany był na 197 mln zł. W najgorszym stanie technicznym jest most, przez który od ponad dwóch lat kierowcy jeżdżą zwężonym pasem ruchu. Teraz prezydent Piotr Korytowski poinformował, że miasto po raz kolejny stara się o pozyskanie pieniędzy na przebudowę mostu. Magistrat złożył dwa wnioski do Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Pierwszy wniosek dotyczy „Poprawy warunków obsługi i rozwoju terenów inwestycyjnych poprzez przebudowę sieci drogowo-mostowej na terenie Miasta Konina”. Całkowity koszt inwestycji to 72 mln zł. Drugi wniosek to „Zwiększenie dostępności do terenów inwestycyjnych w Mieście Konin” za 186 mln zł.

- Jak widać zakres wniosków jest szerszy niż sama przebudowa mostu, ale każdy z nich obejmuje modernizację tego strategicznego obiektu. Bez wsparcia z zewnątrz nie będziemy w stanie wykonać tych prac z budżetu miasta – informuje Piotr Korytkowski.

Prezydent podkreśla, że Trasa Warszawska leży w ciągu drogi krajowej nr 92 i nią odbywa się ruch z autostrady A2 do terenów inwestycyjnych. W przypadku wyłączenia mostu z użytkowania, utrudniony będzie ruch zarówno drogami krajowymi jak i wojewódzkimi.

 

fot. facebook/Piotr Korytkowski

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole