Skocz do zawartości
LM.plWiadomościMożna znowu odwiedzać bliskich w konińskim szpitalu

Można znowu odwiedzać bliskich w konińskim szpitalu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Można znowu odwiedzać bliskich w konińskim szpitalu
zdrowie

Od 10 kwietnia przywrócone zostały odwiedziny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Decyzja ta podyktowana jest „utrzymującą się tendencją spadkową związaną ze średnią liczbą zakażeń koronawirusem”.

Pandemia mocno ograniczyła wizyty bliskich w konińskim szpitalu. Ze względu na ryzyko zakażenia wirusem SARS-COV-2 nie można było wchodzić na oddziały. Teraz, decyzją dyrektor Krystyny Brzezińskiej, możliwość odwiedzin wróciła. Jednak jest ona ograniczona.

- Każdy ordynator/kierownik oddziału wyznaczy jedną godzinę trzy razy w tygodniu, tak aby odwiedziny nie przeszkadzały w stałych obowiązkach związanych z procesem terapeutycznym pacjentów – czytamy w informacji WSZ w Koninie.

Odwiedziny odbywają się w reżimie sanitarnym. To oznacza, że do każdego pacjenta może wejść jedna osoba (w szczególnym sytuacjach dwie). Ponadto odwiedzający nie może być przejawiać żadnych objawów infekcji (katar, kasze), a przez cały pobyt w szpitalu musi być w masce zasłaniającej usta i nos, a także zdezynfekować ręce. Wszelkie rzeczy osobiste, jedzenie oraz środki higieny osobistej przyniesione pacjentowi mają być ograniczone do minimum.

Z dziennego raportu opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że ostatniej doby w powiatach konińskim, kolskim i tureckim nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. W samym Koninie jest jeden potwierdzony przypadek, a w powiecie słupeckim – cztery.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole