Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNajsmutniejszy pies w schronisku

Najsmutniejszy pies w schronisku

Dodano:
Najsmutniejszy pies w schronisku

Poznajcie Browara – podopiecznego, który pretenduje do miana najsmutniejszego psa w schronisku. Rzeczywistość mocno go przytłacza. Mało co budzi w nim radość. Wrażliwcy na pewno go zrozumieją.

Psiak wygląda jak chodząca depresja. Smutny i zrezygnowany siedzi na uboczu kiedy inne psy bawią się ze sobą. Wyjątkiem jest kontakt z człowiekiem, do którego ewidentnie dąży. To właśnie potrzeba czułości i dotyku ludzkiej ręki pobudza go do życia.

Browar to mały pies, ale zbity w sobie jak Qczaj. Mięsiste ciało na krótkich łapkach. Nie sięga nawet do kolana. Nie uwierzycie, ale liczy sobie dopiero 3 lata. Beztroskie czasy chodzenia z jądrami ma już za sobą.

Wszyscy lubimy pojeść. Tak też jest z naszym kawalerem. To wielki łasuch. Żadna chrupka nie uchowa się przy nim. Psiak pałaszuje z lubością jak trenerki personalne po wyłączeniu kamery.

Browar genialnie radzi sobie na smyczy. Nieśpieszne tempo marszu sprawia, że każda piesza wyprawa staje się czystą przyjemnością. Mięśnie odpoczywają, a więc i człowiek, który nie ryje twarzą po ziemi jakiś taki spokojniejszy.

Przypuszczam, że nasz bohater był psem domowym. Po pierwsze – ładnie zachowuje czystość. A po drugie – chłopak nie lubi się brudzić i ostrożnie omija każdą kałużę.

Psiak dogaduje się z innymi psami, ale na ogół nie wchodzi w interakcje z nimi – siedzi z boku zachowując obojętny stosunek względem swoich psich kolegów.

Browar pragnie domu – ostoi bezpieczeństwa, która będzie jak plaster na jego zrezygnowane serce. On czeka cierpliwie. Codziennie. Na samym końcu schroniska. Na samym końcu jego świata, odporności psychicznej i wrażliwości. Nie upuszczajmy porcelany, by sprawdzić jej kruchość. Zamiast tego zadbajmy o nią wiedząc jak delikatna, a przez to jak wyjątkowa jest w naszych rękach.

-----------

Czytelnikom zainteresowanym takim sposobem narracji polecam autorską stronę Bezdomny Doggo (zarówno na Facebooku jak i na Instagramie). Jest to bezczelnie subiektywny przegląd najwspanialszych psich osobowości z konińskiego schroniska. Zbiór własnych obserwacji, wrażeń i impresji okraszony zabawnymi filmami oraz rewelacyjnymi zdjęciami Radosława Bąka (Dream Dog – fotografia psów).  A na portalu LM.pl spotkamy się w kolejną sobotę.

Najsmutniejszy pies w schronisku
Najsmutniejszy pies w schronisku
Najsmutniejszy pies w schronisku
Najsmutniejszy pies w schronisku
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole