Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNaziemne konstrukcje fotowoltaiczne – charakterystyka

Naziemne konstrukcje fotowoltaiczne – charakterystyka

Materiał promocyjny

Dodano:
Naziemne konstrukcje fotowoltaiczne – charakterystyka
materiał promocyjny

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby instalować panele fotowoltaiczne. Te sprawiają nie tylko, że budynek może mieć ekologiczne źródło ogrzewania oraz być bardziej ekologicznym, ale przede wszystkim o wiele tańszym w utrzymaniu. Darmowy prąd ze słońca jest rozwiązaniem, które w znaczący sposób wpływa na obniżenie rachunków. Od tego, jaką instalację wybierzemy, jak będzie skonfigurowana i zamontowana, a potem serwisowana zależy to, ile prądu wyprodukuje. Instalacje naziemne są rozwiązaniem bardzo popularnym.

Ekologia oraz niskie koszty utrzymania. Te dwie kwestie są dla właścicieli domów, ale również innych obiektów budowlanych (biur, magazynów, hal, urzędów, uczelni, obiektów sportowych) niezwykle ważne. Wpływają bowiem nie tylko na finanse, komfort życia w domu, komfort użytkowania innych pomieszczeń, ale również na nasze najbliższe otoczenie, a więc między innymi jakość powietrza, którym przecież wszyscy oddychamy.

Posiadanie dobrze zaprojektowanej oraz przede wszystkim bardzo dobrze zamontowanej już w krótkiej perspektywie czasu sprawi, że będziemy mogli cieszyć się bardzo dużym komfortem energetycznym. W dobie nieustanie rosnących cen prądu oraz niepewności, która jest związana z wysokością rachunków taka niezależność energetyczna daje bardzo duży komfort psychiczny oraz przede wszystkim finansowy.

Na rynku lokalnym są firmy, które mają odpowiednie doświadczenie i pomogą nam dobrać stosunkowo najlepsze rozwiązania, dzięki którym unowocześnimy obiekt. Dużo informacji na temat paneli fotowoltaicznych, specyfikacji technicznej, również typów instalacji można znaleźć na stronie internetowej https://hymon.pl/naziemne-konstrukcje-fotowoltaiczne/

Jak dobrać panele fotowoltaiczne?

Przede wszystkim warto poszukać firmy, specjalistów, którzy działają na rynku już dość długo oraz posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie. Te dwa elementy w przypadku instalacji fotowoltaicznej mają po prostu kluczowe znaczenie i wpłyną na efekt końcowy, którym jak przypomnijmy jest obniżenie rachunków za prąd.

Od czego zacząć? Gdy już będziemy mieli wybraną firmę od paneli, musimy przejść od konkretów. Brać pod uwagę należy przede wszystkim:

  • przeznaczenie instalacji (ogrzewanie, tradycyjne zasilanie gniazdek),
  • zapotrzebowanie energetyczne domu,
  • wysokość obecnych rachunków za prąd,
  • metraż domu,
  • stopień izolacji,
  • ilość miejsca do montażu,
  • ilość domowników.

Zbyt mała instalacja po prostu nie sprosta naszym oczekiwaniom, nie będzie w stanie wyprodukować tyle prądu, ile faktycznie potrzebujemy. Nie będzie skuteczna, nie będzie spełniać naszych oczekiwań. Będziemy więc niezadowoleni. Na rynku jest wielu producentów paneli, którzy oferują różne rozwiązania, panele o różnej konstrukcji, wielkości, mocy, sposobie montażu, odporności na uszkodzenia mechaniczne. Im bardziej dopasowane do naszego domu lub innego obiektu panele, tym funkcjonalność instalacji będzie większa.

Naziemne instalacje fotowoltaiczne

Mamy dwa rodzaje instalacji fotowoltaicznych. Instalacje, które montuje się na dachach obiektów budowlanych, jak również instalacje naziemne, które montowane są na gruncie. Instalacje naziemne są tak samo funkcjonalne i profesjonalne, jak te napowietrzne, choć wymagają przede wszystkim odpowiedniego rozplanowania. Teren pod instalację po pierwsze musi być odpowiednio duży. Grunt musi być stabilny, pod ziemią w miarę możliwości nie powinny przebiegać instalacje (wodno-kanalizacyjne, elektryczne, gazowe). Kolejną kwestią jest odgrodzenie paneli od reszty terenu, np. ogrodu. Wtedy będziemy mieli pewność, że panele nie zostaną uszkodzone, np. spadającą piłką, przez dzieci.

Montując panele na gruncie musimy również wybrać taki teren, który nie jest zadrzewiony, gdzie w ciągu dnia odpowiednio operuje słońce. Brak naturalnych i sztucznych przeszkód jest warunkiem, aby instalacja po prostu działała, jak należy.

Plusem zastosowania instalacji naziemnej jest to, że nie musimy dodatkowo obciążać konstrukcji dachu, nie narażamy jej również na przeciekanie. Do paneli mamy stały dostęp, co jest ważne zwłaszcza w przypadku konserwacji czy wykonania prac serwisowych. Nie musimy używać wysokich drabin do tego, aby dostać się do paneli, nie musimy również wynajmować podnośnika koszowego. Dla osób, które cenią sobie klasyczny wygląd dachu, brak paneli na nim również będzie plusem. Wiele ciekawych i zarazem praktycznych informacji na temat naziemnych instalacji fotowoltaicznych znajdziemy na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/

Czytaj więcej na temat:fotowoltaika, ekologia, energia
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole