Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNie ma co wyważać otwartych drzwi. Trzeba zajrzeć do SOSW!

Nie ma co wyważać otwartych drzwi. Trzeba zajrzeć do SOSW!

Dodano:
Nie ma co wyważać otwartych drzwi. Trzeba zajrzeć do SOSW!

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Koninie otwiera się dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością umysłową. Rodzice mogą sprawdzić jak działa placówka.

W sobotę, 9 kwietnia 2022 roku w godzinach 9.00 do 11.00 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Korczaka w Koninie zaprasza na Drzwi Otwarte. Chodzi o zachęcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami do podjęci nauki w placówce oraz pokazanie szkoły jako miejsca kompetentnego, przyjaznego i otwartego na potrzeby uczniów.

Uczniowie i rodzice otrzymają niezbędne informacje o placówce oraz przyjrzą się pracy podopiecznych. Spotkaniu towarzyszyć będą konsultacje z nauczycielami i specjalistami, wystawy prac uczniów, prezentacja stowarzyszeń, zwiedzanie szkoły i ogrodu sensorycznego. W SOSW uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością umysłową stopnia lekkiego, umiarkowanego, znacznego i głębokiego oraz z autyzmem i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Koniński ośrodek tworzą: Szkoła Podstawowa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Szkołą Branżowa I Stopnia oraz zespoły rewalidacyjno-wychowawcze, grupy wychowawcze (internat), szkolna świetlica.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole