Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNie przegapcie! Zabierz swoje dziecko na świetne filmy i warsztaty

Nie przegapcie! Zabierz swoje dziecko na świetne filmy i warsztaty

Materiał promocyjny

Dodano:
Nie przegapcie! Zabierz swoje dziecko na świetne filmy i warsztaty
materiał promocyjny

Nie przegapcie interesującego wydarzenia! Wyjątkowe premiery, filmy aktorskie, animowane, inspirujące dokumenty oraz warsztaty! Od 30 września startuje Międzynarodowy Festiwal Filmowy Młode Horyzonty – ogólnopolskie święto dla młodych widzów i widzek oraz ich opiekunów.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty w tym roku już po raz dziesiąty ma przyjemność zaprosić na ten wyjątkowy festiwal, który od 2023 zmienia nazwę. Wcześniej projekt znaliśmy jako Kino Dzieci. Od 30 września do 8 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w Warszawie i Wrocławiu oraz w kilkunastu innych miastach w Polsce, w tym w Koninie.

Filmy, które zobaczymy w Kinie Oskard:

  • „Dziewczyńskie historie”,
  • „Katak. Podwodna przygoda”,
  • „Kicia Kocia pod choinkę”,
  • „Mama Mu na Gwiazdkę”,
  • „Sea Sparkle”,
  • „Pati i klątwa Posejdona”,
  • „O psie, który jeździł koleją”,
  • „Nelly Rapp i sekret mrocznego lasu”,
  • „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka”,
  • „Zagadka Klary Mu”.

Bilety na filmy w ramach festiwalu: https://ckis-konin.bilety24.pl/

W tym roku pokazom będą towarzyszyć bardzo interesujące warsztaty:

WARSZTATY KRYPTOLOGICZNE (30 września, g. 14.00) – BILETY 25 zł

To warsztat dla młodych detektywów (8-13 lat), którzy uwielbiają rozwiązywać zagadki! Szyfry, kody czy też steganografia — te pojęcia brzmią dość tajemniczo. Jednak nie są tak straszne, jak się wydaje. Nasze warsztaty to podróż przez niesamowitą historię świata zapisaną szyframi.

Pokazujemy jak sposoby szyfrowania i deszyfracji zmieniały się na przestrzeni wieków. Opowiadamy także o kodach, które od początku istnienia człowieka towarzyszą nam w życiu codziennym. Czy wiecie, że otaczają nas w trakcie zakupów, podczas spotkań ze znajomymi, w szkole oraz w pracy?

Prowadzący: Szymon Dąbrowski — historyk, popularyzator wiedzy na temat złamania Enigmy, twórca projektów ŁAMACZE SZYFRÓW (www.lamaczeszyfrow.pl) oraz theCODEBREAKERS (www.thecodebreakers.org).

GRA FABULARNA RPG Z ELEMENTAMI RUCHOWYMI (30 września, g. 14.00) – BILETY 25 zł

To propozycja dla osób, które kochają gry i lubią wcielać się w postaci, dzięki którym przeżyją niesamowite przygody!

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat na grę RPG (z ang. role-playing game). To znana na całym świecie zabawa oparta na narracji, w której uczestnicy (od jednego do kilku) wcielają się w różne role.

Gracze prowadzeni przez animatora — Mistrza Gry, wcielą się w śmiałków poszukujących zaginionej przesyłki. Narracja dostosowana do wieku uczestników pozwoli na poszukiwanie rozwiązań pojawiających się zagadek i wspólne podejmowanie decyzji, które będą miały wpływ na zakończenie misji.

Zajęcia poprowadzi według autorskiego pomysłu Dariusz Pawłowski — twórca gier i nauczyciel.

MFF Młode Horyzonty to wydarzenie skierowane do młodej widowni. Ideą, która od samego początku – czyli od 2014 roku – przyświeca festiwalowi, jest upowszechnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

 W ramach Konkursu głównego jurorzy ocenią najciekawsze międzynarodowe produkcje, a także, jak co roku, zostanie przyznana nagroda publiczności.

Nie przegapcie! Zabierz swoje dziecko na świetne filmy i warsztaty
Nie przegapcie! Zabierz swoje dziecko na świetne filmy i warsztaty
Czytaj więcej na temat:ckis, młode horyzonty, festiwal
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole