Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNie wszystkie inwestycje uda się zrealizować. Co z przejściem na ul. Okólnej?

Nie wszystkie inwestycje uda się zrealizować. Co z przejściem na ul. Okólnej?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nie wszystkie inwestycje uda się zrealizować. Co z przejściem na ul. Okólnej?
Inwestycje

Przy tak dużej liczbie inwestycji trudno obiecać, że je wszystkie zrealizujemy – powiedział podczas piątkowej sesji Rady Miasta Konina wiceprezydent Paweł Adamów. Odpowiadał tym samym na pytanie o wycofanie się z realizacji budowy przejścia podziemnego na ul. Okólnej.

Miasto na budowę przejścia podziemnego na ul. Okólnej pozyskało dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości pięciu milionów złotych. Ale to wcale nie oznacza, że inwestycja zostanie zrealizowana. W piątek pytał o nią radny Jarosław Sidor (niezrzeszony). – Jeżeli miasto Konin nie wykorzysta tych pieniędzy będzie to oznaczało tylko jedno – że miasto jest tak bogate, że nie potrzebuje pieniędzy z zewnątrz – ocenił.

Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina, przyznał, że miasto ma problem z realizacją inwestycji. – Z przetargów okazuje się, że ceny są zupełnie inne, niż na etapie składania wniosków. Stanęliśmy przed problemem – biorąc pod uwagę dochody miasta, że nie da się dołożyć do tych wszystkich inwestycji, bo nie da się ponieść wkładu własnego na wszystkie inwestycje i dołożyć to, co wychodzi więcej z przetargów – wyjaśniał.

Jednocześnie stwierdził, że nie ma jeszcze żadnych decyzji, z których projektów miasto miałoby się wycofać. – Budżet nie jest z gumy. Przy tak dużej liczbie inwestycji trudno obiecać, że je wszystkie zrealizujemy. Może to jest nasza wina, że zdobyliśmy na nie dofinansowanie – teraz wszyscy mówią, że dostali dotację i nie potrafią jej wykorzystać – stwierdził.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole