Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNiebezpieczne zachowanie kierowcy na pasach. Nagranie z Konina

Niebezpieczne zachowanie kierowcy na pasach. Nagranie z Konina

Dodano:
Niebezpieczne zachowanie kierowcy na pasach. Nagranie z Konina
Policja

Nagranie z miejskiego monitoringu ujawniło niebezpieczne zachowanie kierowcy na pasach w Koninie.

Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się szybko zidentyfikować i ukarać kierowcę za nieodpowiednie zachowanie na drodze. W ostatnim czasie konińska policja zwracała uwagę na coraz częstsze incydenty na pasach, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla pieszych. Oto kolejny przykład, który zakończył się bez nieszczęścia, ale kierowca nie uniknie konsekwencji swojego działania.

Nagranie z monitoringu ukazuje moment, w którym kierowca na rondzie Solidarności w Koninie nie zatrzymuje się, przejeżdżając tuż przed przechodzącym pieszym. Mimo tłumaczeń, że zauważył pieszego w ostatniej chwili, nie obyło się bez kary.

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że omijanie pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu, to poważne wykroczenie. Za to przewinienie grozi mandat w wysokości 1500 złotych oraz aż 15 punktów karnych. Jest to również jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas, zarówno od kierowców, jak i pieszych. Bądźmy ostrożni i szanujmy przepisy, aby uniknąć tragicznych zdarzeń.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole