Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNietrzeźwy kierowca zauważony przez pracowników stacji paliw

Nietrzeźwy kierowca zauważony przez pracowników stacji paliw

Dodano:
Nietrzeźwy kierowca zauważony przez pracowników stacji paliw
policja

Pracownicy stacji paliw w powiecie kolskim wykazali się obywatelską czujnością, co pozwoliło uniknąć potencjalnej tragedii na drodze.

W miniony poniedziałek, po godzinie 16.00, mieli do czynienia z nietrzeźwym kierowcą, którego zachowanie od razu wzbudziło ich podejrzenia. Trudności z poruszaniem się oraz bełkotliwa mowa mężczyzny były wyraźnymi oznakami nietrzeźwości. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, postanowili działać, aby uniknąć potencjalnego zagrożenia dla innych użytkowników drogi i natychmiast powiadomili policję.

Po przybyciu funkcjonariuszy i przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu tureckiego miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Co więcej, mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany przez policję.

Ten incydent podkreśla znaczenie zaangażowania obywateli w zapewnianie bezpieczeństwa publicznego. Choć pracownicy stacji paliw nie są funkcjonariuszami policji, to wykazali się odpowiedzialnością i czujnością, które są kluczowe w walce z pijanymi kierowcami. 31-latek zostanie teraz pociągnięty do odpowiedzialności karnej za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.

Zachęcamy wszystkich do wykazywania się obywatelską postawą i odpowiedzialnością na drogach. Nie krępujcie się dzwonić na policję, gdy zobaczycie nietrzeźwego kierowcę. Wasza czujność może uratować czyjeś życie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole