Skocz do zawartości
LM.plWiadomości„Niezaburzony krajobraz miejski jest naszym priorytetem”. Bolt o konińskich hulajnogach

„Niezaburzony krajobraz miejski jest naszym priorytetem”. Bolt o konińskich hulajnogach

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Niezaburzony krajobraz miejski jest naszym priorytetem”. Bolt o konińskich hulajnogach
komunikacja

Mocno okrojone strefy, miejsca z zakazem parkowania i skupiska hulajnóg elektrycznych. – Nieustannie monitorujemy sytuację – informuje Bartosz Małecki, manager operacyjny, odpowiedzialny za wypożyczalnię Bolt w Koninie.

Hulajnogi elektryczne stały się jednym z ulubionych środków transportu koninian. O problemach związanych z ich parkowaniem pisaliśmy niespełna miesiąc temu. Wtedy wiceprezydent Paweł Adamów obiecał przekazanie operatorowi uwag mieszkańców. Tak pewnie się też stało, bo firma Bolt znacząco okroiła miejsca, w których można poruszać się hulajnogami. Wyznaczone zostały też strefy, gdzie nie można parkować urządzeń. To m.in. ul. Zakładowa, ul. Spółdzielców, ul. Chopina (przy Sądzie Rejonowym), plac przy hotelu Konin, ul. Przemysłowa i Starówka (okolice pl. Wolności, Ratusza, pl. Zamkowego, aż do kościoła św. Bartłomieja). Teraz miejsca przed strefami objętymi zakazem wjazdu, czy parkowania stały się placami postojowymi hulajnóg.

– Po zmniejszeniu zasięgu, najdalej można podjechać pod kościół św. Maksymiliana i tam kilkanaście hulajnóg blokuje chodnik przy przejściu dla pieszych – pisze nasz czytelnik.

Między innymi z pytaniem o wyznaczenie specjalnych miejsc parkowania przy granicy stref, zwróciliśmy się do firmy Bolt.

- Niezaburzony krajobraz miejski jest naszym priorytetem, dlatego planując uruchomienie wypożyczalni hulajnóg w danym mieście, zawsze współpracujemy z lokalnymi władzami. W ten sposób jesteśmy w stanie określić najlepsze miejsca parkingowe w danym mieście, które według badań standardowo powinny znajdować się w odległości 150-200 metrów. Po uruchomieniu wypożyczalni, strefa jest regularnie dostosowywana do potrzeb mieszkańców – informuje Bartosz Małecki, manager operacyjny, odpowiedzialny za wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych Bolt w Koninie. - Nieustannie monitorujemy sytuację oraz zapotrzebowanie na hulajnogi w Koninie i widzimy, że zainteresowanie tym środkiem mikromobilności jest znaczące – dodaje.

Bartosz Małecki podkreśla jednocześnie, że Polacy jeżdżą hulajnogami elektrycznymi zdecydowanie ostrożniej. W pierwszej połowie 2022 roku firma Bolt odnotowała o 31 procent mniej wypadków, niż w tym samym okresie 2020 roku, przy trzykrotnym wzroście przejazdów hulajnogami.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole