Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNiezłomna walka Pawła z nowotworem. Jedzie na operację do USA

Niezłomna walka Pawła z nowotworem. Jedzie na operację do USA

Dodano:
Niezłomna walka Pawła z nowotworem. Jedzie na operację do USA
Wsparcie

Po latach walki z nowotworem mózgu, 15-letni Paweł Wysocki z Posoki otrzymał wreszcie dobre wieści – dzięki wsparciu wielu osób, już wkrótce poleci do Stanów Zjednoczonych na pilną operację.

Rodzina apeluje o dalszą pomoc w zbiórce funduszy na kosztowne leczenie. Pomóżmy Pawłowi Wysockiemu w walce z nowotworem mózgu. 

Walka z chorobą 

W 2017 roku życie Pawła Wysockiego z Posoki zmieniło się na zawsze. Miał wtedy zaledwie 8 lat, kiedy zaczęły go nękać silne bóle głowy i wymioty. Badania wykazały najgorsze – duży guz mózgu. Chłopiec przeszedł skomplikowaną operację w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, podczas której lekarze zdołali usunąć tylko część guza. Operacja była sukcesem, ale pozostawiła poważne skutki – Paweł przez kilka miesięcy nie mógł mówić i zmagał się z częściowym niedowładem. Dzięki niezłomnej determinacji i wsparciu rodziny, chłopiec przezwyciężył te trudności, choć został mu zez i zaburzenia równowagi.

Dzisiaj Paweł ma 15 lat i jest uczniem konińskiego liceum. Niestety, w sierpniu 2023 roku kontrolny rezonans magnetyczny wykazał, że guz urósł, a stan zdrowia chłopca zaczął się gwałtownie pogarszać. Konieczna jest kolejna operacja, która musi zostać przeprowadzona jak najszybciej.

Wieści przyszły niedawno

Rodzice Pawła podjęli wszelkie możliwe kroki, aby zapewnić synowi opiekę medyczną. Skontaktowali się z najlepszymi specjalistami w Stanach Zjednoczonych. 31 lipca Paweł ma zaplanowaną operację w USA. Aby przejść niezbędne badania przedoperacyjne, cała rodzina musi wylecieć  za ocean już 18 lipca.

- Chcielibyśmy przekazać Wam dobre wieści – oznajmili rodzice Pawła na stronie Akcji Pablo. - 31 lipca Paweł ma zaplanowaną operację w Columbus- Nationwide Children's Hospital (Ohio). Już wkrótce, 18 lipca lecimy do USA, bo potrzebne są wcześniejsze badania. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w szeroko pojętą Akcję Pablo. Bez waszej pomocy nie byłoby to możliwe. Trzymajcie nadal kciuki... będziemy zdawać relację.

Każdy, kto chciałby pomóc Pawłowi w tej trudnej walce, może wesprzeć jego leczenie poprzez stronę siepomga.pl i w mediach społecznościowych pod hasłem Akcja Pablo. Każda złotówka ma znaczenie i przybliża Paweł do odzyskania zdrowia oraz możliwości cieszenia się życiem jak każdy inny nastolatek. Nie bądźmy obojętni. Razem możemy pomóc pokonać tę straszną chorobę.

Fot. Strona Akcja Pablo - licytacje 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole