Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNocny pożar pustostanu przy ul. Kanałowej w Koninie

Nocny pożar pustostanu przy ul. Kanałowej w Koninie

Pożar pustostanu przy ulicy Kanałowej w Koninie.

Dodano:
Nocny pożar pustostanu przy ul. Kanałowej w Koninie
Na sygnale

W nocy z 10 na 11 czerwca, tuż przed godziną 2:00, doszło do pożaru opuszczonego budynku przy ul. Kanałowej w Koninie.

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu, które natychmiast zaangażowało siły i środki lokalnych jednostek ratowniczych. Na miejsce pożaru zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 1 i 2 w Koninie oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Konin-Chorzeń i OSP Cukrownia Gosławice. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano budynek wielorodzinny, całkowicie objęty ogniem.

Działania strażaków skupiły się na szybkim zabezpieczeniu terenu oraz podaniu wody na palący się obiekt i sąsiednie budynki, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się ognia. Skoordynowane i profesjonalne podejście do akcji pozwoliło na szybkie opanowanie sytuacji. Po zlokalizowaniu głównych ognisk pożaru, strażacy przystąpili do dogaszania pogorzeliska. Realizowane równocześnie prace rozbiórkowe pozostałości konstrukcji dachu i stropów miały na celu eliminację zagrożeń związanych z możliwością zawalenia się konstrukcji.

Dzięki efektywnym działaniom, strażacy zdołali szybko zlikwidować zagrożenie, minimalizując ryzyko dla otoczenia i sąsiednich budynków.

Fot. PSP w Koninie 

Nocny pożar pustostanu przy ul. Kanałowej w Koninie
Nocny pożar pustostanu przy ul. Kanałowej w Koninie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole