Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNoworodki dostaną od miasta wyprawkę? Jest propozycja

Noworodki dostaną od miasta wyprawkę? Jest propozycja

Dodano: , Żródło: LM.pl
Noworodki dostaną od miasta wyprawkę? Jest propozycja
Dla Konińskiego Malucha

„Wyprawkę dla Konińskiego Malucha” proponuje koniński magistrat. Nowonarodzone dzieci miałyby otrzymywać od miasta ciuszki i kocyk. Propozycję zaakceptować muszą jeszcze radni.

Body, spodenki, czapeczka, skarpetki i kocyk zapakowane w worek – to propozycja wyprawki, którą od miasta otrzymywać miałyby nowonarodzone dzieci. W przyszłym tygodniu zajmą się nim radni.

Wyprawka miałaby przysługiwać dzieciom, których rodzice lub opiekunowie mieszkają na terenie Konina i tutaj rozliczają swoje podatki. Będzie można na nią składać wniosek do drugiego miesiąca od momentu urodzenia dziecka lub objęcia go opieką, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko trzeciego miesiąca życia. Dotyczyć będzie dzieci, które przyjdą na świat już w nowym roku. Nie otrzymają jej rodzice dzieci, które przyszły na świat martwe, ani dzieci umieszczone w pieczy zastępczej. Łączny koszt jednej wyprawki wynieść ma maksymalnie 285 zł.

W uzasadnieniu projektu uchwały wiceprezydent Witold Nowak podkreśla, że jest ona uzasadniona chęcią wsparcia rodzin z Konina w pierwszym etapie życia dziecka. – Powitanie nowego mieszkańca ma podkreślić jak bardzo ważny jest dla miasta każdy nowo narodzony koninianin – czytamy.

Nad projektem uchwały konińscy radni pochylą się podczas przyszłotygodniowych posiedzeń komisji oraz sesji.

fot. zdjęcie poglądowe

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole