Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNowy muzyczny projekt Konińskiego Domu Kultury TU PŁYNIE JAZZ

Nowy muzyczny projekt Konińskiego Domu Kultury TU PŁYNIE JAZZ

Dodano:
Nowy muzyczny projekt Konińskiego Domu Kultury TU PŁYNIE JAZZ

Mika Urbaniak, Victor Davis, Wojciech Myrczek, bracia Wójcińscy, bracia Chojnaccy oraz ich przyjaciele zapraszają na nowy muzyczny projekt Konińskiego Domu Kultury TU PŁYNIE JAZZ.

Koncerty, spotkania z artystami oraz wystawa obrazów Miki Urbaniak odbędą się 15 i 16 października w KDK i Strefie K. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Mika Urbaniak i Victor Davis wystąpią w KDK 15 października o godz. 20.00. Spotkanie z Miką i Victorem poprzedzi koncert Wójciński/Szmańda Quartet o godz. 18.00. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się również otwarcie wystawy obrazów Miki Urbaniak.

W sobotę, 16 października, dwa koncerty: o godz. 18.00 zagrają bracia Chojnaccy z projektem jazzowym Chojnacki/Miguła. Spotkanie z twórczością Wojtka Myrczka, rozpocznie się o godz. 20.00. W Koninie Wojciech Myrczek zaprezentuje swój projekt ,,Celebrating The Journey”.

Bilety już w sprzedaży. Kasa KDK oraz serwis biletowy tioketto.pl

15 października:

Wójciński/Szmańda Quartet, godz. 18.00 – zaproszenia do odbioru w kasie KDK

Mika Urbaniak i Victor Davis ,,Art. Pop”, godz. 20.00 – bilety: 65 zł.

16 października:

Chojnacki/Miguła, godz. 18.00 – zaproszenia do odbioru w kasie KDK

Wojciech Myrczek ,,Celebrating The Journey”, godz. 20.00 – bilety 35 zł.

Uwaga:

Przy zakupie biletów na koncerty Art. Pop oraz Celebrating The Journey, cena biletu: 90 zł.

Mika Urbaniak & Victor Davies

„Art Pop” to tytuł najnowszego projektu Miki i Victora. Muzycy przygotowali 12 niesamowitych coverów w zaskakujących aranżacjach. Mika i Victor genialnie łączą różne style muzyczne (pop, elektronika, rap, RnB) i tworzą nową, absolutnie wyjątkową jakość muzyczną. Art. Pop to energetyczny, niezwykle barwny i inteligentny projekt. Taki sam jak jego twórcy. Zostawiaja trwały ślad w głowie i chce się więcej, i więcej…” Obecny projekt Art Pop jest to duet Miki Urbaniak z Victorem Daviesem z coverami z lat 80 i 90 w świeżym, nowym brzmieniu.

Wojciech Myrczek Celebrating The Journey

To program, na który składają się utwory bliskie sercu artysty, fuzja gatunków muzycznych od swingu po avangard jazz. To przekrój jego muzycznych fascynacji, swoista podróż przez ostatnie 10 lat pracy Wojciecha Myrczka. Znajdują się tu utwory zarówno po angielsku jak i po polsku. Niebawem ukaże się płyta z tym materiałem. W koncercie obok Wojciecha Myrczka występują: Bogusław Kaczmar fortepian, Michał Kapczuk kontrabas, Szymon Madej perkusja

Wójciński/Szmańda Quartet. To zespół czterech indywidualności muzycznych. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są bracia Wójcińscy, którzy po latach niezależnej działalności w różnych składach postanowili stworzyć nową formację zapraszając do współpracy cenionego perkusistę Krzysztofa Szmańdę. (Wykonawcy: Maurycy Wójciński – trąbka, Ksawery Wójciński – kontrabas, Szymon Wójciński – fortepian, Krzysztof Szmańda – perkusja).

Muzyka kwartetu oparta jest na swobodnej improwizacji, która w naturalny sposób przybiera formę zamkniętych kompozycji. Charakter muzyki tworzonej przez zespół jest wypadkową wielu doświadczeń i inspiracji każdego z wykonawców. Wspólnym mianownikiem dla muzyków stała się otwartość na muzykę ponad stylistycznymi podziałami. Takie podejście do materii dźwiękowej wynika z pragnienia wolności, która jest kwintesencją muzyki improwizowanej. W kwietniu 2016 r. nakładem Fundacji Słuchaj ukazała się pierwsza płyta kwartetu - „Delusions”. Jest ona zapisem pierwszego spotkania zespołu, które miało miejsce w grudniu 2014 r. w Warszawie.

Chojnacki/Miguła

Sesja kwartetu Chojnacki/Miguła. „Contemplations” to projekt dwóch młodych muzyków wrocławskiego środowiska jazzowego: trębacza Jana Chojnackiego oraz pianisty Filipa Miguły. Do autorskiego kwartetu zaprosili kontrabasistę Bartka Chojnackiego oraz perkusistę Dawida Opalińskiego. By nadać brzmieniu mocnych, wibrujących barw zaprosili także gości: Jana Kantnera (saksofon altowy), Adama Bławickiego (saksofon tenorowy) oraz perkusjonistę Bartłomieja Pająka. Doświadczeni w wykonywaniu wszelkiego rodzaju muzyki: od jazzowego mainstreamu, poprzez współczesne jego odmiany, funk, groove, aż do hip hopu i reggae zaproponowali ciekawy- także brzmieniowo – projekt.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole