Skocz do zawartości
LM.plWiadomościNowy nadleśniczy powołany. Wcześniej pracował w Turku

Nowy nadleśniczy powołany. Wcześniej pracował w Turku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nowy nadleśniczy powołany. Wcześniej pracował w Turku
Nadleśnictwo Konin

Jerzy Sosiński został powołany na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Konin. Wcześniej pracował w Turku, a od połowy lutego był pełniącym obowiązki konińskiego nadleśniczego.

Jerzy Sosiński na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Konin powołany został 1 marca w trakcie narady gospodarczej. Funkcję tę powierzył mu Andrzej Konieczny, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Nowy nadleśniczy Nadleśnictwa Konin jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracę zawodową rozpoczął w 1993 roku jako stażysta w Nadleśnictwie Turek. Pracował tam na różnych stanowiskach do połowy lutego tego roku. Przez ostatnie czternaście lat był inżynierem nadzoru.

Od 15 lutego 2022 r. objął funkcję pełniącego obowiązki nadleśniczego Nadleśnictwa Konin. Wcześniej odwołany został dotychczasowy nadleśniczy Waldemar Kubiak. Dlaczego? Tego nie wiadomo. – Na podstawie przywołanych przepisów prawa, dyrektor nie ma obowiązku informowania o przyczynach podjętych decyzji, które są jego wyłączną kompetencją – tłumaczył nam wtedy Tomasz Maćkowiak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

fot. Nadleśnictwo Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole