Skocz do zawartości
LM.plWiadomościO zmianach drogowych na konińskim Zatorzu. Jaka jest przyczyna?

O zmianach drogowych na konińskim Zatorzu. Jaka jest przyczyna?

Dodano:
O zmianach drogowych na konińskim Zatorzu. Jaka jest przyczyna?
Sygnał od mieszkańca

Jaka jest przyczyna drogowego "uszczęśliwienia" mieszkańców Zatorza – pyta mieszkaniec tego konińskiego osiedla i szczegółowo opisuje zmiany, które tam wprowadzono. 

Zwracam się z prośbą o nagłośnienie sprawy zmian w organizacji ruchu drogowego na ulicy Nowowiejskiego 1, 2, 3. Administratorem na tym terenie jest Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zatorze” w Koninie. Zmiany w ruchu drogowym wprowadzono podobno na wniosek mieszkańców, a decyzję w tej sprawie podejmowała Rada Nadzorcza spółdzielni. Nowe zasady ruchu obowiązują od 22.09.2021 r. , a o tym fakcie mieszkańcy dowiedzieli się w dniu 17.09.2021 r. z listów wrzuconych do skrzynek pocztowych. Sprawy nowej organizacji ruchu przy ul. Nowowiejskiego nikt nie konsultował z mieszkańcami. Podobno wniosek zmian, wpłynął od jednego z członków rady nadzorczej, którego nie można traktować jako tego, który reprezentuje wszystkich mieszkańców kilku bloków. Ciekawostką tej sprawy jest fakt, że zmieniono organizację ruchu tak, że od ul. Szymanowskiego będzie można dojechać ul. Nowowiejskiego do budynku powstającego sklepu oraz tam nawrócić i z powrotem wyjechać na ul. Szymanowskiego. Taki ruch według administracji spółdzielni jest "bezpieczny", natomiast dalsze kontynuowanie jazdy jest "niebezpieczne" i od sklepu musi być droga jednokierunkowa(?). Droga na wysokości bloku nr 1 przy ul. Nowowiejskiego, posiada około 8 m. szerokości i uważam, że spełnia wszelkie standardy, żeby być drogą dwukierunkową.

Teraz, żeby mieszkaniec bloku nr 1 przy ul. Nowowiejskiego , mógł wyjechać na ul. Szymanowskiego, musi przejechać 500 m. po zastawionej samochodami oraz ciasnej drodze przy ul. Moniuszki, a wcześniej wystarczyło przejechać około 50 m. Na wysokości bloku nr 3 przy ul. Nowowiejskiego znajduje się duży parking osiedlowy, który nieraz świeci pustaki. Wystarczyło przy bloku nr 1, na ul. Nowowiejskiego ustawić znak B-35 (zakaz postoju), a samochody tam parkujące "przenieść" na parking osiedlowy.

Przy ul. Nowowiejskiego mieszkam kilkadziesiąt lat i nie pamiętam żadnego zdarzenia drogowego, co można tłumaczyć małym i bezpiecznym ruchem pojazdów po drodze osiedlowej. Zastanawiam się, jaka jest prawdziwa przyczyna, drogowego "uszczęśliwienia" mieszkańców?

O zmianach drogowych na osiedlu Zatorze. Jaka jest przyczyna?
O zmianach drogowych na osiedlu Zatorze. Jaka jest przyczyna?
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole