Skocz do zawartości
LM.plWiadomościOdszkodowanie za wypadek? Wybierz profesjonalnego pełnomocnika

Odszkodowanie za wypadek? Wybierz profesjonalnego pełnomocnika

Materiał promocyjny

Dodano:
Odszkodowanie za wypadek? Wybierz profesjonalnego pełnomocnika
materiał promocyjny

Doznałeś urazu w wyniku wypadku? Nie musisz samodzielnie walczyć z ubezpieczycielem. Pomoc oferuje wiele firm odszkodowawczych. Jak wybrać najlepszą i uzyskać wysokie odszkodowanie?

Wiele firm odszkodowawczych

Osoby szukające pomocy w uzyskaniu odszkodowania często mają dylemat: którą firmę wybrać? Na rynku jest wiele podmiotów świadczących tego rodzaju usługi. Nie wszystkie jednak są godne zaufania. Przed wyborem warto zatem zasięgnąć opinii innych osób, które już skorzystały z oferty danej firmy.

Co więcej, niektóre firmy same zgłaszają się do osoby poszkodowanej z ofertą pomocy. W takim przypadku warto się zastanowić skąd mają dane kontaktowe. Niestety nadal wiele firm stosuje nieuczciwe praktyki polegające na np. zdobywaniu informacji o poszkodowanych w szpitalach.

Sprawdź opinie o firmie odszkodowawczej

Obecnie opinii czy to o produkcie, usłudze czy firmie szukamy w internecie. Jednak takich miejsc, gdzie można pozostawić ocenę czy opinię jest coraz więcej. Ponadto niektóre z nich są moderowane. Najnowszy ranking firm i kancelarii odszkodowawczych powstał w oparciu o opinie klientów wystawione na Google Moja Firma, profilu na Facebooku czy Panoramie Firm.

Celem tego rankingu jest pomoc w wyborze odpowiedniej firmy lub kancelarii odszkodowawczej. Brane pod uwagę są tylko najbardziej wiarygodne źródła opinii. Specjalny algorytm oblicza, która z firm czy kancelarii cieszy się największym zaufaniem wśród osób poszkodowanych. Miejsce w rankingu jest uzależnione od ilości oraz jakości wystawionych przez użytkowników internetu oraz social mediów - wyjaśnia Paulina z ranking-odszkodowania.pl.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kancelarię?

Oprócz opinii warto wziąć pod uwagę również także kilka innych kwestii. Chodzi tutaj przede wszystkim o wiedzę i doświadczenie pracowników kancelarii czy firmy odszkodowawczej. Niestety wiele podmiotów oferujących tego rodzaju usługi zatrudnia osoby bez wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Przed wyborem należy zatem zapytać o sprawy, które były prowadzone przez daną kancelarię i czy skończyły się sukcesem.

Kolejną kwestią są warunki umowy. Umowę koniecznie należy przeczytać i dokładnie przeanalizować. Taka umowa powinna być napisana zrozumiałym językiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy poprosić o je wyjaśnienie. Jasno i przejrzyście powinna zostać uwzględniona kwestia wynagrodzenia. Najczęściej jest to system prowizyjny. Ponadto taka umowa nie powinna zawierać wielu załączników.

Listę firm, które zajmują się odszkodowaniami powypadkowymi znajdziesz tutaj: https://ranking-odszkodowania.pl/kancelarie

Pomoc specjalistów czy samodzielna walka?

Korzystając z pomocy w specjalistów można otrzymać bezpłatną analizę dokumentów. Firmy odszkodowawcze często oferują, że sprawę o odszkodowanie wstępnie przeanalizują całkowicie za darmo. Taka analiza obejmuje zazwyczaj także oszacowanie wysokości roszczeń. Oczywiście podstawą jest ustalenie, czy w danym przypadku przysługują świadczenia, a jeśli tak to jakie.

Kolejną zaletą skorzystania z usługi specjalistów jest minimum formalności. Osoba poszkodowana otrzymuje wsparcie ekspertów na każdym etapie sprawy od napisania wniosku o odszkodowanie, przez złożenie odwołania od decyzji ubezpieczyciela, po przeprowadzenie sprawy w sądzie. Efektem działań firmy czy kancelarii odszkodowawczej jest wyższe odszkodowanie, niż gdyby osoba poszkodowana samodzielnie walczyła z zakładem ubezpieczeń. Więcej o tym jak przebiega dochodzenie odszkodowań znajdziesz tutaj: https://ranking-odszkodowania.pl/blog/dochodzenie-odszkodowan-z-oc,711

Nawet 5 mln euro

Wysokość odszkodowania po wypadku zależy od wielu czynników. Warto jednak wiedzieć, że maksymalna wypłata odszkodowania za szkodę osobową w ramach polisy OC wynosi ponad 5 mln euro. Jest to tzw. suma gwarancyjna.

Ponadto wielu poszkodowanych nie wie, że może ubiegać się o kilka świadczeń z OC sprawcy. Jest to m.in. zwrot kosztów leczenia, renta, czy zadośćuczynienie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole