LM.plSportOliwia Szymczak nie zatrzymała GKS-u Katowice. Medyk z kolejną porażką

Oliwia Szymczak nie zatrzymała GKS-u Katowice. Medyk z kolejną porażką

Ekstraliga

Niezła pierwsza połowa i popisy bramkarskie Oliwii Szymczak w drugiej części gry – tak w skrócie można podsumować dzisiejsze spotkanie.

Od początku więcej z gry miały katowiczanki, natomiast nie powodowało to wielkiego zagrożenia dla Oliwii Szymczak. Medyczki odpowiedziały tak naprawdę tylko jednym, ale za to soczystym uderzeniem z dystansu w poprzeczkę Liwii Lizik. W rezerwach regularnie decyduje się na takie zagrania, co czasami daje efekt w postaci bramek. Uprzedzając fakty – ona i Szymczak w konińskim zespole spisały się dzisiaj najlepiej.

Po przerwie sygnał do ataku dała Anna Gawrońska jednak z jej uderzeniem poradziła sobie Kinga Seweryn. Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa. W 50. minucie w polu karnym Olga Zubczyk trafiła w nogi Klaudii Maciążki. I faul oczywiście był, natomiast poprawnie do tej pory prowadząca zawody Karolina Bojar-Stefańska tego nie widziała i zareagowała dopiero po krzyku napastniczki z Katowic. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła Marlena Hajduk i okazję zamieniła na gola.

Potem koninianki próbowały jeszcze coś wskórać pod bramką rywalek, ale strzał Karliny Miksone to było zdecydowanie za mało. W 81. minucie Klaudia Maciążka zdecydowała się na uderzenie przy bliższym słupku. Piłka odbiła się od głowy Anastasiji Rocane, zmyliła Oliwię Szymczak i GKS prowadził już 2:0. W innych akcjach bramkarka Medyka pokazała swoje umiejętności, kilkukrotnie broniąc strzały rywalek. Nie dała się oszukać m.in. w sytuacjach sam na sam z Klaudią Maciążką, czy Nikolą Brzęczek. Honorowego gola próbowała strzelić jeszcze Hanna Skryhanava, ale jej uderzenie z przewrotki padło łupem golkiperki gości.

W dzisiejszym meczu Medyk odniósł trzecią porażkę z rzędu w Ekstralidze i trzecią bez strzelonego gola. Za tydzień przedostatni mecz sezonu z Lotosem Gdańsk na wyjeździe.

Medyk POLOmarket Konin – GKS Katowice 0:2 (51' Marlena Hajduk, 81' Klaudia Maciążka)

Konin: Oliwia Szymczak – Olga Zubczyk, Anastasija Rocane, Julia Maskiewicz (83' Sandra Sałata), Natalia Chudzik, Liwia Lizik, Heather Seybert (62' Natalia Pakulska), Karlina Miksone, Androniki Michalopoulou (62' Sashana Campbell), Klaudia Fabová (80' Hanna Skryhanava), Anna Gawrońska