Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPiS powołał pełnomocników w okręgach. Kto pokieruje działaniami w Koninie?

PiS powołał pełnomocników w okręgach. Kto pokieruje działaniami w Koninie?

Dodano: , Żródło: LM.pl
PiS powołał pełnomocników w okręgach. Kto pokieruje działaniami w Koninie?
PiS

94 pełnomocników w okręgach i szesnastu w województwach – tak wygląda nowa struktura Prawa i Sprawiedliwości. W Koninie bez zmian: pełnomocnikiem okręgu nr 93 został jego dotychczasowy szef Witold Czarnecki.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej rzecznik PiS Radosław Fogiel poinformował o zaakceptowaniu przez Komitet Polityczny PiS nowej struktury partii. Okręgów będzie nie 41, jak do tej pory, ale 94, co ma odzwierciedlać podział okręgów w wyborach do Senatu. Ponadto będzie szesnastu pełnomocników wojewódzkich. – Wszyscy pełnomocnicy mają przed sobą wyznaczone zadania, związane z przygotowaniem partii i jej struktur do najbliższych wyborów – mówił na konferencji Radosław Fogiel, rzecznik PiS.

W Koninie zmian nie będzie. Pełnomocnikiem okręgu nr 93 został Witold Czarnecki, dotychczasowy prezes zarządu okręgu konińskiego. Czarnecki jest doktorem nauk technicznych, pracownikiem Uniwersytetu Zielonogórskiego. Posłem został po raz pierwszy w 2005 r. z okręgu kaliskiego. Dwa lata później mandat uzyskał po raz drugi, ale już z okręgu konińskiego. Posłem został również w latach 2011, 2015 i 2019.

Pełnomocnikiem województwa wielkopolskiego został Henryk Kowalczyk – wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi.

fot. archiwum (Witold Czarnecki po prawej)

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole