Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPo czterech latach od tragedii. Policjant Sławomir L. stanie przed sądem

Po czterech latach od tragedii. Policjant Sławomir L. stanie przed sądem

Dodano: , Żródło: LM.pl
Po czterech latach od tragedii. Policjant Sławomir L. stanie przed sądem
początek procesu

Na początku listopada ruszy proces w sprawie śmierci 21-letniego Adama Cz. Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Kaliszu odbyło się posiedzenie przygotowawcze.

Do tragicznych wydarzeń na V Osiedlu w Koninie doszło prawie 4 lata temu. W połowie listopada 2019 roku przy ul. Wyszyńskiego, policjanci patrolujący miasto zauważyli grupę młodych osób. Kiedy podeszli, żeby ich wylegitymować, 21-letni Adam Cz. zaczął uciekać. Ruszył za nim funkcjonariusz Sławomir L. Między mężczyznami miało dojść do szamotaniny. Przy osiedlowym placu zabaw padł śmiertelny strzał.

W 2021 roku policjant usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na nieumyślnym spowodowaniu śmierci na skutek niewłaściwego posługiwania się bronią służbową. Sprawa trafiła najpierw do Sądu Rejonowego w Koninie, potem do Sądu Rejonowego w Kaliszu, a ostatecznie rozpatrzy ją Sąd Okręgowy w Kaliszu. Dzisiaj odbyło się posiedzenie przygotowawcze. Jak informuje Edyta Janiszewska, rzeczniczka prasowa kaliskiego sądu, ustalono harmonogram procesu. Wiadomo już, że pierwsza rozprawa odbędzie się tuż po Wszystkich Świętych.

Sławomir L. do tej pory nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów, odmówił składania wyjaśnień. Za obecny zarzut grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole