Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPodaruj serce na święta. Studenci PWSZ pomagają bezdomnym zwierzętom

Podaruj serce na święta. Studenci PWSZ pomagają bezdomnym zwierzętom

Dodano: , Żródło: LM.pl
Podaruj serce na święta. Studenci PWSZ pomagają bezdomnym zwierzętom
akcja charytatywna

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie prowadzą zbiórkę karmy i najpotrzebniejszych rzeczy dla czworonożnych podopiecznych schroniska przy ul. Gajowej.

Do 20 grudnia trwa druga edycja charytatywnej akcji pod hasłem „Podaruj serce na święta Bożego Narodzenia”, której organizatorem jest Samorząd Studencki PWSZ.

- Zapotrzebowanie na artykuły dla zwierząt jest bardzo duże w szczególności dla kociąt, od których schronisko pęka w szwach. Akcja przez pierwsze dni cieszyła się dużym powodzeniem. Aktualnie zostało wprowadzone nauczanie zdalne, przez co zainteresowanie zmalało – informuje Aleksandra Paszek, wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie. - Walczymy o każde zwierzątko i chcemy zapewnić im pożywienie oraz niezbędne środki przynajmniej na część roku – dodaje.

Najbardziej potrzebne są: sucha i mokra karma (szczególnie dla kociąt), przysmaki, miski do jedzenia, obroże i smycze, środki czystości (ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, płyny do mycia wszelkiego typu, kosmetyki dla zwierząt), koce i ręczniki. Wszystkie dary można zostawiać w oznaczonym miejscu przy dyżurce w budynku PWSZ przy ul. Przyjaźni 1.

Podaruj serce na święta. Studenci PWSZ pomagają bezdomnym zwierzętom
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole