Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPodawał się za amerykańskiego lekarza. Rozkochał w sobie 66-latkę i zniknął

Podawał się za amerykańskiego lekarza. Rozkochał w sobie 66-latkę i zniknął

Dodano: , Żródło: LM.pl
Podawał się za amerykańskiego lekarza. Rozkochał w sobie 66-latkę i zniknął
policja

Ponad 50 tys. zł straciła 66-letnia mieszkanka Konina, która zaufała poznanemu przez media społecznościowe mężczyźnie.

Oszust podający się za 68-letniego lekarza ortopedę mieszkającego w Ameryce, nawiązał kontakt z 66-latką i przez ponad miesiąc zdobywał jej zaufanie. Przez komunikator messenger powiadomił kobietę, że wysłał jej drogi upominek wraz z pieniędzmi. Po kilku dniach 66-latka dostała wiadomość z firmy przewozowej za pomocą WhatsAppa, że paczka jest w Polsce i trzeba dokonać wpłaty, żeby ją odebrać.

- Kobieta z racji tego, że przebywała poza granicami naszego kraju, dokonała przelewu na blisko 1000 euro. Paczka miała zostać przekierowana na miejsce, w którym obecnie znajdowała się 66-latka. Po kilku dniach otrzymała kolejną wiadomość z informacją, że paczka została umieszczona w depozycie, ponieważ po jej zeskanowaniu, okazało się, że znajduje się w niej przedmiot, którego posiadanie jest zabronione, za co grozi więzienie. By uniknąć tej kary, należało na konto firmy kurierskiej przelać pieniądze w kwocie około 50 tysięcy złotych, co też kobieta uczyniła – informuje rzecznik konińskiej policji.

Od tamtej pory osoba, która podawała się za lekarza, przestała pisać i urwała całkowicie kontakt z 66-latką. Mundurowi przypominają, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole