Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPodwyżka dla wójta i radnych gminy Wilczyn. Dostaną wyrównanie za okres od 1 sierpnia

Podwyżka dla wójta i radnych gminy Wilczyn. Dostaną wyrównanie za okres od 1 sierpnia

Dodano: , Żródło: LM.pl
Podwyżka dla wójta i radnych gminy Wilczyn. Dostaną wyrównanie za okres od 1 sierpnia
Wilczyn

Zmiany w prawie wymusiły w tym roku podwyżki dla osób na kierowniczych stanowiskach w samorządach. W gminie Wilczyn wójt dostanie ponad osiem tysięcy złotych więcej, niż do tej pory.

W tym roku w życie weszły zmiany w przepisach dot. wynagrodzeń dla wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz radnych. Podniesione zostały maksymalne stawki tych wynagrodzeń. Jednocześnie ustawodawca określił, że minimalne wynagrodzenie włodarzy gmin nie może być niższe, niż 80% maksymalnego wynagrodzenia.

Do tych zmian dostosowała się również gmina Wilczyn. W czwartek podwyżkę wynagrodzenia wójta przegłosowali radni. Od grudnia 2018 roku Grzegorz Skowroński otrzymywał 10 180 zł brutto. Nowe wynagrodzenie będzie o ponad osiem tysięcy złotych wyższe i wyniesie 18 384,25 zł. W tym: wynagrodzenie zasadnicze 9614 zł, dodatek funkcyjny 2995,5 zł, dodatek specjalny 3781,95 zł i dodatek stażowy 1992,8 zł. Radni w tej sprawie byli jednomyślni (dwóch radnych było nieobecnych).

Jednocześnie wójt zaproponował zmianę diet radnych. Do tej pory otrzymywali oni od 800 do 1324 zł. Według nowych stawek Przewodniczący Rady Gminy otrzyma 1700 zł, a pozostali radni – 1000 lub 1100 zł.

Zarówno radni, jak i wójt otrzymają wyrównanie za okres od 1 sierpnia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole