Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPolska gola! Nikt mi nie zabroni marzyć

Polska gola! Nikt mi nie zabroni marzyć

Dodano:
Polska gola! Nikt mi nie zabroni marzyć
Dyżur

Kto może odpoczywać ten niech się cieszy. Musicie wiedzieć o jednym - redakcja LM.pl jest na ciągłym czuwaniu. I jeżeli wydarzy się coś godnego uwagi, to Wam o tym napiszemy.

Bieżący weekend będzie wyjątkowy z tego powodu, że po raz pierwszy będę obsługiwał go ja. Tak, gościu od sportu (choć to bardzo duże uproszczenie, po prostu wiele osób tak mnie kojarzy) bierze się za robotę, którą na co dzień wykonują moje koleżanki i koledzy po fachu. No ale umówmy się - gdyby nie wierzyli, że sobie poradzę, to teraz bym grał w grę, oglądał jakiś materiał o Euro, które właśnie się rozpoczęło. Albo cokolwiek innego.

To mój pierwszy dyżur w weekend, czyli skala wyzwania rośnie. Serio. No ale nie ma co filozofować, tylko trzeba robić. Tu nie ma sentymentów. Co nas czeka przez te dwa dni? Np. za kilkadziesiąt minut z tekstu Bartosza Skoniecznego dowiecie się o podwyżkach opłat za śmieci w gminie Rzgów. Trwa Festiwal: Klimatyczna Rewolucja, a wieczorem odbędzie się 26. edycja Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa. To oznacza np. „komunikacyjny burdel” w starej części Konina. Całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ul. 3 Maja, ul. Dąbrowskiego, ul. Kościuszki, ul. Nadrzeczna, trasa Warszawska (pas ruchu od ronda Miast Partnerskich do ul. Kolskiej), ul. Kolska, ul. Kopernika, ul. Szarych Szeregów, ul. Wojska Polskiego. Utrudnienia na tych ulicach potrwają do godz. 21.30. Polecam zresztą (nie tylko dlatego, że sam go napisałem) Weekendowy rozkład jazdy.

Jako że będę musiał tam jechać, to chyba postawię na autobus. Tym bardziej, że wieczorem na swoim osiedlu pewnie nie będzie już, gdzie zaparkować. Zresztą brak miejsc parkingowych w Koninie to temat rzeka. Taka brudna, do której strach wchodzić.

Wcześniej za to w Kazimierzu Biskupim odbędzie się otwarcie skateparku, a swój pierwszy sparing w Koninie rozegrają mamy piłkarki. Myślicie, że nie dam rady być w tych wszystkich miejscach? No jak? Więcej wiary...

Podobnie będzie w niedzielę. Po raz pierwszy w Kleczewie wystartuje triathlon, w Turku będą się bawić w laserowy paintball (tam akurat się nie wybieram), w Zagrodzie Borowo (gmina Krzymów) odbędzie się 14. Festiwal Kultury „W stronę Tradycji”, a na godz. 15.00 zaplanowano danie dnia. Czyli debiut polskich piłkarzy na Euro 2024 w Niemczech. Naszym rywalem będzie Holandia i co powiedzieć? Nie ma znaczenia, że do turnieju dostaliśmy się po dramatycznych eliminacjach i że możliwość gry otrzymało pół kontynentu. Trafiliśmy do grupy ze światową czołówką w postaci wspomnianej kadry Oranje i Francją. Austria od tej dwójki jest zdecydowanie słabsza, ale nie wiadomo czy za kilka dni okaże się zbyt mocna dla nas. Na razie cieszmy się tym pierwszym meczem. Pomogą w tym w strefy kibica w Koninie, Kleczewie, Budzisławiu Kościelnym i Sompolnie. Jeśli gdzieś jeszcze będzie można wspólnie pokibicować, to dajcie znać.

Jak oceniam szanse naszej kadry? Wyjdziemy z grupy z trzeciego miejsca, a potem to już niech się dzieje. Tymczasem życzę Wam miłego weekendu i jak coś będzie się działo, to wiecie co macie robić. Możecie się z nami łączyć za pośrednictwem WhatsAppa, lub maila: d.walory@portal.lm.pl, redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole