Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPomóżmy Zoe wygrać walkę z rakiem! Charytatywny Festyn w Kazimierzu Biskupim

Pomóżmy Zoe wygrać walkę z rakiem! Charytatywny Festyn w Kazimierzu Biskupim

Dodano: , Żródło: LM.pl
Pomóżmy Zoe wygrać walkę z rakiem! Charytatywny Festyn w Kazimierzu Biskupim
potrzebna pomoc!

fot. siepomaga.pl

Sześcioletnia Zoe ponownie mierzy się z siatkówczakiem - nowotworem oczu. W zbiórce pieniędzy na leczenie pomagają mieszkańcy Kazimierza Biskupiego, którzy w najbliższą niedzielę organizują festyn charytatywny.

Zoe oznacza „życie”, a ta dzielna dziewczynka o swoje życie walczy od czterech lat. Dzień przed drugimi urodzinami, rodzice Zoe Rzepeckiej zauważyli w jej prawym oku odblask światła. Źrenica dziewczynki była biała, co ich zaniepokoiło. Wizyta u okulisty potwierdziła nowotwór złośliwy, a jego wielkość została oceniona w kategorii „D” (skala kończy się na „E”).

- Wiedzieliśmy jednak, że w Polsce od kilku lat w przypadku siatkówczaka stosuje się chemioterapię dotętniczą. Taką, która celuje bezpośrednio w nowotwór. Bardzo skuteczną – opisują historię rodzice Zoe. - Ostateczny kres naszemu optymizmowi przyniósł kolejny tydzień, wizyta na oddziale onkologii i próba podania chemioterapii tętniczej. Nieudana. Usłyszeliśmy, że ze względu na budowę anatomiczną Zoe i ułożenie tętnic, podanie najskuteczniejszej możliwej terapii będzie niemożliwe. Teraz już wiemy, jak boli podcięcie skrzydeł – dodają.

Ratunkiem dla dziewczynki była Klinika Memorial Sloan Kettering Cancer Centre w Nowym Jorku. Ponad 800 tys. zł udało się zebrać dzięki pomocy dobrych ludzi i w czasie epidemii koronawirusa, za zgodą Ministerstwa Spraw Zagranicznych rodzina wyjechała na leczenie. Teraz okazuje się, że Zoe znowu potrzebuje wsparcia.

– Nasz koszmar wrócił. Na wizycie w kwietniu usłyszeliśmy, że jest wznowa – informuje Aleksandra Rzepecka, mama Zoe. - Dr Abramson u którego znaleźliśmy pomoc 4 lata temu, pracujący w Klinice Memorial Sloan Kettering Cancer Centre na Manhattanie w Nowym Jorku dał nam nadzieję na uratowanie oka i widzenia. Zastosował leczenie laserem oraz zastrzyk z malfalanu do ciałka szklistego w oku. Jednak ta forma leczenia nie przyniosła pożądanego skutku i Zoe będzie znowu musiała przyjąć chemię dotętniczą w trzech cyklach. Koszt tych cykli zdecydowanie przekracza nasze możliwości – dodaje.

Potrzeba znowu blisko milion złotych. Pani Aleksandra z prośbą o pomoc zwraca się do wszystkich, którzy mogą wesprzeć zbiórkę.

- Jako mama Zoe, urodzona w Koninie i ucząca się w nim w młodości, proszę Państwa o pomoc w zbiórce środków na leczenie mojej córki. Konin i jego społeczność 4 lata temu również odpowiedział na nasz apel. Będziemy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc. Każda reakcja się liczy, wpłata na konto zbiórki lub udostępnianie tej informacji innym ludziom – podkreśla Aleksandra Rzepecka.

Pomóc Zoe można poprzez wpłaty na konto Fundacji „Kawałek nieba” (link TUTAJ) i platformę siepomaga.pl (link TUTAJ). W sieci funkcjonuje też strona z licytacjami na rzecz 6-latki (link TUTAJ). Wesprzeć leczenie dziewczynki będzie można również podczas festynu w Kazimierzu Biskupim, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 15:00 w amfiteatrze lub hali sportowej. Zaplanowano sportowe potyczki rodzin, plebiscyt dla publiczności – Szansa na sukces, licytacje, szkolne muzykowanie oraz animacje taneczne. Wpadnijcie koniecznie, bawcie się dobrze i pomóżcie Zoe!

Pomóżmy Zoe wygrać walkę z rakiem! Charytatywny Festyn w Kazimierzu Biskupim
Pomóżmy Zoe wygrać walkę z rakiem! Charytatywny Festyn w Kazimierzu Biskupim
Pomóżmy Zoe wygrać walkę z rakiem! Charytatywny Festyn w Kazimierzu Biskupim
Pomóżmy Zoe wygrać walkę z rakiem! Charytatywny Festyn w Kazimierzu Biskupim
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole