Skocz do zawartości
PILNE

31. Finał WOŚP: Na godz. 20:00 koniński sztab nr 740 zebrał 350 000 zł! 

LM.plWiadomościPotężna inwestycja drogowa w powiecie słupeckim. Wydadzą ok. 250 mln zł

Potężna inwestycja drogowa w powiecie słupeckim. Wydadzą ok. 250 mln zł

Dodano: , Żródło: LM.pl
Potężna inwestycja drogowa w powiecie słupeckim. Wydadzą ok. 250 mln zł
Powiat słupecki

Siedemnaście kilometrów długości ma mieć nowa droga, która połączy miejscowość Niezgoda z wjazdem na autostradę A2. Powiat słupecki podpisał umowę na jej budowę z Ministerstwem Infrastruktury. Inwestycja jest związana z bazą wojskową w Powidzu.

W poniedziałek powiat słupecki podpisał umowę z Ministerstwem Infrastruktury na budowę siedemnastokilometrowego odcinka drogi powiatowej 3040P. To ogromna inwestycja – szacowane na dziś koszty to ok. 250 mln zł. – Jest to jedna z największych i najdłuższych inwestycji realizowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg – mówił podczas środowej konferencji prasowej dyrektor Michał Klotschke.

Inwestycja wytyczyć ma nowy przebieg drogi powiatowej 3040P. W pierwszym fragmencie przebudowany ma zostać już istniejący odcinek tej drogi między Niezgodą a Sierakowem. Następnie nowy przebieg ma przecinać linię kolejową i iść w kierunku Łężca, aż do drogi krajowej nr 92 (mniej więcej w miejscu obecnego skrzyżowania). Dalej powstać ma zupełnie nowy odcinek, który przetnie tory kolejowe (możliwe, że pod nimi), a następnie połączy się z drogą wojewódzką tuż przed wjazdem na A2.

Dzięki temu nowemu przebiegowi odciążone zostanie Strzałkowo, do którego prowadzi obecny przebieg drogi powiatowej nr 3040P. Inwestycja związana jest również z bazą wojskową w Powidzu. Dzięki jej realizacji wojskowi uzyskają bezpośrednie połączenie z autostradą A2.

W najbliższych dwóch latach powstać ma program funkcjonalno-użytkowy budowy. W 2025 r. mogłoby się rozpocząć tworzenie projektu i sama budowa. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2027 r.

fot. Google Maps

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole