Prawie 12 mln zł na przydomowe oczyszczalnie ścieków w regionie

Ponad 460 przydomowych oczyszczalni ścieków powstać będzie mogło w regionie konińskim. Samorząd województwa wielkopolskiego przeznaczył prawie 12 mln zł na dotacje dla samorządów na ten cel.
Łącznie w regionie pieniądze trafią do dziewięciu samorządów: gminy Kramsk (na 53 oczyszczalnie), gminy Rychwał (59 oczyszczalni), gminy Koło (60 oczyszczalni), gminy Przedecz (66 oczyszczalni), gminy Dąbie (57 oczyszczalni), gminy Grzegorzew (49 oczyszczalni), gminy Tuliszków (37 oczyszczalni), gminy Kawęczyn (47 oczyszczalni) i gminy Malanów (36 oczyszczalni).
Wsparcie pozwala na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków tam, gdzie budowa sieci kanalizacji jest utrudniona lub ekonomicznie nieopłacalna.
Łącznie w całej Wielkopolsce dotacje przyznano 26 gminom na łączną kwotę 33 mln zł. Samorządy będą mogły dofinansować koszty kwalifikowalne inwestycji do poziomu maksymalnie 75%.
Dziękujemy za Twoją obecność. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.







