Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrawie 2 lata od tragedii. Śledztwo w sprawie śmierci 21-letniego Adama Cz. nadal w toku

Prawie 2 lata od tragedii. Śledztwo w sprawie śmierci 21-letniego Adama Cz. nadal w toku

Dodano: , Żródło: LM.pl
Prawie 2 lata od tragedii. Śledztwo w sprawie śmierci 21-letniego Adama Cz. nadal w toku
gorący temat

Do końca września do Prokuratury Regionalnej w Łodzi ma wpłynąć ostatnia opinia biegłego w sprawie 21-letniego Adama Cz., który został śmiertelnie postrzelony przez policjanta.

Za niespełna miesiąc miną 2 lata od tragicznych wydarzeń, do których doszło przy ul. Wyszyńskiego w Koninie. Feralnego dnia policjanci chcieli wylegitymować grupę młodych osób, która stała niedaleko placu zabaw. W pewnym momencie, 21-letni Adam Cz. zaczął uciekać. Jeden z funkcjonariuszy pobiegł za nim i w ciągle niewyjaśnionych okolicznościach, oddał strzał. Mężczyzna zginął na miejscu. Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Konina, a przed Komendą Miejską Policji doszło do zamieszek.

Sprawą śmierci 21-latka zajmuje się Prokuratura Regionalna w Łodzi, która przejęła śledztwo od Prokuratury Okręgowej w Koninie. Niestety, po blisko 2 latach nadal nie wiadomo co dokładnie wydarzyło się w połowie listopada 2019 roku przy placu zabaw na piątym osiedlu w Koninie. Funkcjonariusz policji, który oddał śmiertelny strzał do dzisiaj nie został przesłuchany ani w charakterze podejrzanego, ani w charakterze świadka.

- Czynność ta zostanie przeprowadzona po uzyskaniu ostatniej z opinii, jakiej zażądał prokurator – informuje Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi. - Opinia biegłego z zakresu techniki interwencji ma wpłynąć do akt śledztwa do końca bieżącego miesiąca – dodaje.

 

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole